Eksantrik pres sorunu ezme

Fatih1953

Üye
Öncelikle merhaba elimde bir tane 100 tonluk 7,5 kw motorlu bir eksantrik pres var. Sorunum ben bu presle 1.1 milimlik bir sacı ezme yaparak 0.6 milime düşürüyorum. Fakat 10 baskıda bir 3-4 baskıda ezme payı değişiyor yani 0.6 milim yerine 0.2 veya 0.3 e düşürüyor ve motor bayılıyor fazla akım alıp termiği attırıyor sonuçta bu makine mekanik değişmemesi lazım hep aynı baskıyı yapması lazım. Bu farklılığı neden yapar kafaya yemek üzereyim lütfen yardım. Hidrolik pres bana çok yavaş kaçıyor.

Kardes motor ezme islemi yaparken bi sensor yardimi ile falan mi duruyor ? Bu sensor arizalandiysa motor delmeye devam edip zorlandiginda da termik aciyor olabilir

merhaba,

eksantrik çalışan presinizi görmeden net bir yorum yapmak çok mümkün olmasa da şunu söyleyebilirim. kullandığınız presi eğer uzun bir süredir kullanıyorsanız, varsa sensör, switch vs. de hata aramak yerine öncelikle mekanik aşınıma uğrayabilecek noktaları kontrol etmelisiniz. 0.6 mm ile 0.3 mm arasındaki fark çok küçük dolayısıyla aşınıma uğrayabilecek noktaları kumpas ile kontrol etmeniz yararlı olabilir.

iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri