EKAT BELGESİ

sinan__

Üye
Arkadaşlar ben devlet memuruyum ve sorumluluğumuzda 3 adet trafomuz var.Bizim bu EKAT belgesinden alma gibi bi zorunluluğumuz varmı?Yada herhangi bir kaza anında bu belgenin bende olmaması negatif yansırmı?Devlet memuru olan ve bu durumda olan arkadaşlar bu konuyla ilgili görüşlerini aktarırlarsa sevinirim.İyi akşamlr.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sinan bey Siteye bugün yarın kayıt olacağım derken mesajınızı görünce kayıt oldum. İlk mesaj size kısmetmiş :)

Trafonuz ile ilgilenen kimse yok ise trafo arıza yaptığında ekat belgesi olan biri bakmak zorunda (Olası bir kazada sıkıntıya dümemeniz için. Eğer çalışan işçiniz var ise o elektrikçi de Ekatlı olmak zorunda. Bir kaza anında o işçi dağil olmak üzere müdüre kadar hepsi sıkıntıya düşecektir.

Bir gün bir olaya müdehale etmiştim. Temizlikçinin birini og hücresine tozlu diye sokmuşlar temizle diye ve kadın kötü bir şekilde çarpılmıştı. Çalışan elektrikçilerinde ekatı olmadığından müdüre kadar hepsi sıkıntıya düşmüştü oradan hatırlıyorum.

(Şakası yok kısa zamanda önleminizi alın derim.)

Olası bir arızada duruma müdahale yetkiniz olmadığını yazılı olarak üst amirinize bildirebilirsiniz. Bu durumda sizi belge almanız için kursa gönderebilirler.

mühendis seniz ekat belgesine gerek yok ama tekniker veya teknisyen iseniz ve sizden başka arızaya veya bakımı yapacak kimse yoksa kesinlikle ekatınız olmaz zorunda he mühendis olmaklada iş bitmiyor tabi yg de klasik (ayrıcı-kesici), rmu veya metal clac'da manevra yapmasını bilmesi gerek öle her ben mühendisim denen adam sokulmaz hücreye

(og yi kontrol kalemi ile bakmaya çalışan mühendis görmüşlüğüm var o yüzden önüne gelene yaptırılmaz o iş yg-og şakaya gelmez)

şu anda ekat belgesinin size maliyeti konaklama-ulaşım vs. ortalama 5000TL

her 5 senede birde, 1 haftalık bir kursa gidip belgeyi yeniletmeniz gerekiyor.

Ben elektrik teknisyeniyim.Başımızda mühendis yok ve trafolardan sorumluyum.Kurum amiri ile şifaen görüştüm bana nerden,kim,nasıl ve ne şekilde alınabileceğini bulun,yakın bi yerde varsa aldıralım dedi.Bu belgeyi almak için kocaeli civarında yakın bir yer varmıdır?Hadi yakın bir yer yada kurum bulduk,nerde yatıp kalkılacak,konaklama ve diğer masraflar ne şekilde oluyor arkadaşlar bu konuyla ilgili bilginizz varmı?Teşekkür ederim cevaplar için ayrıca.

Ben elektrik teknisyeniyim.Başımızda mühendis yok ve trafolardan sorumluyum.Kurum amiri ile şifaen görüştüm bana nerden,kim,nasıl ve ne şekilde alınabileceğini bulun,yakın bi yerde varsa aldıralım dedi.Bu belgeyi almak için kocaeli civarında yakın bir yer varmıdır?Hadi yakın bir yer yada kurum bulduk,nerde yatıp kalkılacak,konaklama ve diğer masraflar ne şekilde oluyor arkadaşlar bu konuyla ilgili bilginizz varmı?Teşekkür ederim cevaplar için ayrıca.

TEDAŞ Performans Yönetimi Dairesi Başkanlığı Eğitim Platformu Ana Sayfası Staj BaşvusuTuzla Eğitim Merkezi
size en yakın eğitim merkezi tuzla da burada yemek ve konaklama hizmeti de veriliyor.
ilgili sayfadan başvuru koşullarını ve mevzuatı öğrenebilirsiniz.

Tuzladaki kursa kayit olacaksaniz konaklamayi almayin derim ,konaklama icin ayri bir yerle gorusebilirsiniz daha rahat edersiniz,kurs suresi 1 aydir.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri