ECA Proteus kombi sıcak su az akıyor kombi devreye girmiyor.

mesdogru

Üye
Arkadaşlar merhaba.

ECA Proteus kombi sahibiyim.
Kombi 5 yıllık, yeni sayılır.
Tüm bakımlarını kendim yapıyorum.
Sorunum şu;
Sıcak suyu açtığım zaman su çok az akıyor.
Soğuk su girişindeki filtreyi temizledim.
Soğuk su bağlantısındaki filtreyi de söktüm vana dahil olmak üzere girişe kadar olan tesisatı baştan yaptım, yeniledim.
Soğuk su bağlantısında ciddi oranda kireçlenme vardı.
Bu girişteki filtreyi iyice temizledikten sonra suyun basıncında bir miktar yükselme oldu ancak kombiyi devreye sokacak kadar bir basın yükselmesi olmadı.
Şimdi sıcak su açıldığında yani ilk anda (2 saniye) basınç çok iyi sonra eskisi gibi düşük.
Acaba sorun nerede?
Evimdeki beyaz eşyaları kendim tamir ediyorum. Dolayısı ile elm bu ve benzeri ürünlerin tamirine yatkın.
Yardımcı olursanız minnettar olurum.
Esen kalın.

Kombiden anlamam sadece fikir yürütüyorum.Anlayan arkadaşlar cevap verecektir.

Sıcak su eşanjörü kireçten dolayı tıkanmış olmasın.

S.a hocam esanjor tikali ise yapar bu problemi on kapagi soktugunuzde iki adet dort alyan vida takili olan bir bakir parca vardir su vanalarini kapatip peteklerinizdeki sulari bosaltin daha sonra esanjoru sokup porçöz dökün kanallarına o kirlilikten arindirin daha sonra ayni sekilde takin yalniz dikkat edin onun ters duz takma sorunu vardir ona dikkat edilsin

akış türbininin altında bir tane plastik filtre var o kırılmış yada tıkanmıştır eca proteus modeli 2 bar su yani dakikada 2 lt su çıkışı olsa bile kombiden sıcak su alınacak biçimde tasarlanmıştır

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri