Eagle izole kondansatör

DroqBa

Üye
Arkadaşlar merhaba eaglede çizdiğim bi proje var şu anda. sematikte belli başlı yerlere izolasyon için smd izole kondansatöru koymam gerekıyor.. kondansatorun normal ıkı bacagı var fakat ortasındanda TOPRAK hattı cıkıyor... bu paketı bır türlü bulamadım. Konuyla ılgılı yardımcı olabılecek var mı ?
Teşekkürler

Merhaba.Şebekeden tam bir izolasyon için optokuplör adlı elektronik parça (Enfraruj ışıkla tam kuplajlı,yani enfraruj diyot/enfraruj foto diyot veya foto transistör) olarak bu amaç için de kullanılır genellikle.Sizin smd kondansatör dediğiniz parça bu parça olmasın? Ancak optokuplör ise 4 bacaklı bir elektronik elemandır.Smd kondansatör örneğin 220 vac Şebeke hattından tam bir izolasyon (ayrılmayı) da sağlayamaz benim bildiğim kadarıyla.Bir yerde hata yapıyor olmalısınız diye düşünüyorum.Smd değil de bazı normal elektrolitik kondansatörler 3 uçlu olabiliyor. 3. uç toprağa da bağlanmıyor,çift kapasite kullanımında bir tercih nedeni diye tam olarak biliyorum ben.Bunlara tesadüfen de olsa bir ara rastlamıştım.Kolay gelsin.

geliştirmem gereken bir şematik var şu anda sistem 9v luk pil ve 6v/4ah ıle lm317 çıkısından bir gerilim alıyorum. bu gerilimide 5 volt ve 3,3 volt olarak tekrar regüle etmekteyim. elde ettiğim gerilimleri loadcell için ads1230 da kullanmaktayım. ads1230 devresinde bu malzemeyi kullanacağım fakat paketi bulamadım.

geliştirmem gereken bir şematik var şu anda sistem 9v luk pil ve 6v/4ah ıle lm317 çıkısından bir gerilim alıyorum. bu gerilimide 5 volt ve 3,3 volt olarak tekrar regüle etmekteyim. elde ettiğim gerilimleri loadcell için ads1230 da kullanmaktayım. ads1230 devresinde bu malzemeyi kullanacağım fakat paketi bulamadım. 10487428_738838039513459_3681692583487731487_n.jpg

Benimde aklina geldi o ama belki paketi bulabilir diye sorayim dedim :) sagolasiniz

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

buldum.Murata firmasının kütüphanesinde mevcuttur. İyi çalışmalar ustalarım,teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,908
Son üye
EFZA

Yeni konular

Geri