E4: Fresh Food Sensörü Hatası

BABA41

Üye
ARKADAŞLAR SELAMLAR BENDE ARÇELİK NOFROST BUZ DOLABI E4: Fresh Food sensörü hatası VERİYOR NE YAPMAM LAZIM BİRDE DONDURUCU BUZLANMA YAPIYOR LÜTFEN YARDIM

E4: Fresh Food sensörü hatası

Moderatör tarafında düzenlendi:
sensör soketlerinde temassızlık yada ıslaklık varmı varsa düzelt ve kurula.ardından sensörlerin sıcaklıklarını aynı değere getirip ölç farklı gösterenlerin değerini yenisi ile karşılaştırıp değri yanlış olanı değiştir sorun çözülür.

Arçelikde genelde E4 Defrost ısıtıcı veya termal sigorta arızalı hatasıdır. Sizin ürününüzün modeli nedir

merhaba 5086 model orbital buzdolabımızın içi silindikten sonra E4 hatası vermeye başladı. acaba sensör ıslaklığındanmıdır yoksa tesadüfmü? iç yüzeyde sensörleri kurulayacaktımfakat yerlerini bulamadım :D,
Teşekkürler

Son düzenleme:
defros ısıtıcı veya sigorta atık arızası veriyor. 60 dk da 4 kez defros yapamaz ise bu arızayı verir. ölçüm yapmak gerekiyor. elektronik kart üzerinden sarı - mavi kablolardan omaj ölçümü yapın 282 ohm ölçmeniz gerekiyor. 2150 ohm ölçüyor iseniz defros ısıtıcı arızalı

peki nasıl çözümleriz hatayı ustalarım ?

sensör soketlerinde temassızlık yada ıslaklık varmı varsa düzelt ve kurula.ardından sensörlerin sıcaklıklarını aynı değere getirip ölç farklı gösterenlerin değerini yenisi ile karşılaştırıp değri yanlış olanı değiştir sorun çözülür.

merhaba;

benim buzdolabındada e1 ve e4 arızası veriyor yerleri nerede acaba yardımcı olabilirmisiniz??

nf 5280 yada 5285 olan arçelik marka dolabımda önceleri sürekli olarak ünlem ışığı yanıyordu şimdi ise e1 ve e4 sürekli yanıp sönüyor ne yapmalıyım,yerleri nerede acaba lütfen yardımcı olun!!

konuyu hortlatalım, bu sensörler buzdolabının neresinde?

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri