DVR Kart ile Kameradan Görüntü Alamıyorum

Hepinize merhaba arkadaşlar.

Çok basit bir güvenlik kamerası sistemi kurmaya çalışıyorum. Bunun için DVR-203 (sanırım HIKVision) kart ve 2 tane JMK Dome kamera aldım. Kartı bilgisayara takıp sürücülerini kurdum. SVDVR programını kurdum. Fakat gelin görün ki ne canlı izlerken, ne kaydederken görüntü yok. Sadece mavi bir ekran var. Kaydetsem de sadece bu mavi ekranı kaydediyor.

Kameraların arkasındaki bağlantılar hazır ayarlanmış durumda. Ben sadece aynı renkli jakları eşleştirdim. Rica etsem bilen bir arkadaşımız yine de DVR kartın görüntü ve ses girişlerine hangi renkle giriş yapacağımı yazabilir mi? (sarı mı beyaz mı?)

Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

SVdvr programında kanalları seçip aktif hale getirmek gerekiyor.
bu yapılmaz ise görüntü gelmez.

görüntü kablolarının rengi standartta sarıdır beyaz ise ses için kullanılır yaptığınız bağlantıyı televizyona verip kameranın görüntüsünün olup olmadığını kontrol edin eğer var ise dvr kartta yoğunlaşabilirsiniz.

program cd ni kontrol et veya dvr karta sorun vardır sfıır olsa
bile sonucta (prc) çin malı kolay gelsin

selamunaleyküm elek arkadaşım sana birşeysoracağım bu SVdvr programında kanalları seçip aktif hale getirmek yazmışsın bu nasıl oluyor sana resimli birlink göndereceğim ordan üstteki menülerden hangisini seçip ayarlayacağım bide sana zahmet bu dvr programıyla ilgili bana kısa bir özet olrak bilgilendirirsen sevinirim ,programın kullanımı ile ilgili
benim sorunum şu:dvr programını açınca görüntü yok tam erkanı açınca bir resim çekmiş olup bana gösteriyor.kameradan canlı görüntü alamıyorum.kolay gelsin
dvr-ayar2-numarali.jpg

merhaba
şu anda gösterdiğiniz şema svdr değil h 264 tür ekran kartoınızla ilgili bir sorun olabilir
makinanıın işletim sistemi il beraber tüm özellikleriniz yaarmısını
ayrıca gösterdiğini resimde siz kamerların nasıl kayıt yapacagı bölümğü göstermişsiniz
saygılarımla

Merhaba
programı kurarken PAL seçmemiş olabilirsiniz.Birde ayarlar kısmında bulunan 3 adet 3D ayarı var tek tek deneyin muhemelen ekran kartınız direct drive ı desteklemiyor.
Kolay gelsin

s.a.

Bende de aynı karttan hikvison dl 203 var görüntü alamayorum yalnız farkkettim kayıt yapıyor kayıtlardan görüntüleri seyredebiliyorum ancak anlık görüntü alamıyorum yardımcı olursanız.intel işlemci nvidia ekran kartı kullanıyorum

evet kurulum aşamalarının birinde test çıkar test'igeçecek bende h 264 kullanıyorum tr dil

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri