Dosya öğütme

mehmetaliu

Üye
Arkadaşlar,
Sildiğimiz dosyalardan kalan izleri silmeye yarıyan bir uygulama var mıdır?

File shredder vb.. ing kelimelerle aratırsan daha fazla seçenek gelir!
Pardon yanlış anlamışım bu dosyaları kurtarılayacak şekilde siler.

Arkadaşların önerilerini beğendim işe yarar uygulamalar lakin..
Bilgisayar bir dosyayı asla silmez,sürekli üstüne yazar ne yaparsan yap kurtulmak istediğin veriden sürekli bir iz kalır hdd'de, çokta az olsa kesin bir iz vardır her zaman formatta atsanız diski biçimlendirsenizde kalır..
Dos altına yerleşen virüsler gibidir kalıntılar..
Bilgisayar hantallaşır format atarsınız yeni sistem kurarsınzı virüsler o sistemide ele geçirir..
Çöp dosyalar kalıntılar harddiskide bu şekilde işgal eder.
Harddiskteki sektörleri meşgul eder buda bilgisayarınızın performansını etkiler fazla işlem yapmasına sebeb olur..
Tek Yol..
Harddiske low level format atmaktır..
Siler süpürür kazır harddiski harddiskinizde 5 milyon sektörde olsa bu program fabrika çıkışı gibi tertemiz eder :D
Eğer çok büyük bi şeyler yaptı iseniz alette ve bu işlemlerin başınıza dert açacağını düşünüyorsanız..
Diskiniz yavaşsa bad sector var isede atabilirsiniz..
Sürekli atmak diske dönüşümü olmayan zararlar verir..

Tek riski
Low level atar iken elektrikler kesilirse...
Veya işlem devam ederken sistem bir sebebten kapanır ise..
Hardddiskiniz bir daha açılmaz...

1 TB harddiskim çok yavaşlamıştı bir zamanlar yavaşlama sebebi ise kalıntı dosyaların oldunu biliyordum low level attım hdd kendine geldi..
Arşiv yapan biriyim o yüzden disklerime oldukça özen gösteririm..
1 TB diske 18 saatte atım low level formatı sabır isteyen bir iş ama çözüm getiren bir iş..

Son düzenleme:
18 saat... Biraz ilginç geliyor . Bunun bir uygulaması yok mu?
Format atmadan?

ya yeni bilgisayar al yada format at temizledikten sonra bir 8 gb flash disk al linux mint 16 yada pardus yükle kur o flash bellege ne zaman kullanacak olsan onu tak bilgisayari ac acarken bilgisayarin ne bilmiyorum bende f12 ile acarken flash bellekten aciyorum baska bir bilgisayar gibi kullanip nete girip cikiyorum windowsla alakam yok ne olduysa diskte olup bitiyor haa yada ben öyle saniyorum bilgisi olan varsa aydinlatsin

Son düzenleme:
KAlıcı silme programları var "1" veya "0" ile dolduruyor (isim hatırlamıyorum) low formattan hızlı win ortamında, aramaya devam.

Ben bir flaş diske format attım oldu. Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri