DOP B07S410 HMI Error VERİYOR

DOP B07S410 HMI YI BİLGİSAYARA HEM COM PORT USB VE ETERNET USB KABLOLARI İLE BAĞLAMAMA RAĞMEN HER SEFERİNDE COM 1 STATİON 1 ;COMMUNİCATİON ERROR 3 VERİYOR

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
DOP programındaki Staion bölümlerini silin ve tekrar station oluşturun. Sonra bütün tag ları bu stationa göre tekrar tanımlayın. Anlattığınız kadarı ile sorun kablolarda değil.

Sorun hmi plc haberleşme kablosundan kaynaklanıyormuş. Sorun o şekilde çözüldü.
İlginize teşekkür ederim.

DOP programındaki Staion bölümlerini silin ve tekrar station oluşturun. Sonra bütün tag ları bu stationa göre tekrar tanımlayın. Anlattığınız kadarı ile sorun kablolarda değil.
Belirttiğiniz revize eksiklerinden dolayı yukarıda yardım istenilen hatayı panel vermez.

Sorun hmi plc haberleşme kablosundan kaynaklanıyormuş. Sorun o şekilde çözüldü.
İlginize teşekkür ederim.
Aynı sıkıntı şuan bende mevcut. Bahsettiğiniz haberleşme kablosunda ki sıkıntı nedir ?LG plc ile haberleştiriyorum ben plc tarafında 485- / 485+ kısımlarına bağlı. Ekran tarafında ise com kısmına RS232 ile bağlı. Ekranda halen haberleşme hatası mevcut.

ekran kısmındaki soketin hangi uçlarına bağlı?.Program içerisinden com secimini ve haberleşeme seceneğini rs 485 yaptınızmı?

Sorun ekran yazılımından çıktı.Teşekkürler yardımlarınız için

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri