Doldurulmuş kartuşlu yüksek gerilim sigortası nedir?

Burçinn

Üye
yüksek gerilim sigorta gövdesinde neden kartuş kullanılır?doldurulmuş kartuşlu yüksek gerilim sigortası diye bi sigorta çeşidi var.kartuş ne işe yaramakta ve kartuş dediğimiz malzeme tam olarak nedir?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sigortanın atık olduğunu gösteren ve sigorta attığında 1,5-2 cm dışarı çıkan ( bazı yük
ayırıcılarında,ayırıcıyı devreden çıkaran ) mekanik pimden bahsettiğinizi zannediyorum.Bu
tip sigortalar,opsiyoneldir.Tüm sigortaları,bu tip kullanmakta yarar var.Atık sigortayı tesbit
etmenin en kolay yolu budur.

Sigortanın atık olduğunu gösteren ve sigorta attığında 1,5-2 cm dışarı çıkan ( bazı yük
ayırıcılarında,ayırıcıyı devreden çıkaran ) mekanik pimden bahsettiğinizi zannediyorum.Bu
tip sigortalar,opsiyoneldir.Tüm sigortaları,bu tip kullanmakta yarar var.Atık sigortayı tesbit
etmenin en kolay yolu budur.

gövde kartuştan yapılıyor,onu soruyorum?

Kartuş diye basedilenin ne olduğunu anlayamadım. Daha önce gördünüz mü bu şekilde bir sigorta çeşidi?

Sanırım, eski kaynaklardaki bir yabancı çeviriden sonra bu şekilde bir sigorta çeşidi adlandırılması yapılmış. Sadece bir kaynakta görebildim bu terimi: Endustriyel Elektrik Sistemleri.DOC

D- SİGORTALAR
1. Yüksek gerilim tesislerinde aşırı akımların oluş nedenleri
2. Yüksek gerilim sigortaları
...a.Tanımı
...b.Yapısı,görevi
...c.Çeşitleri,özellikleri
......i. Eriyen telli YG sigortaları
......ii. Doldurulmuş kartuşlu YG sigortaları
......iii. Pimli sigortalar
...d.YG sigortaların montaj(kullanım) yerleri
...e.YG sigortalar üretim standartları
...f. Standart gerilim ve akım değerleri,boyutları
...g.Sigorta takımında dikkat edilecek hususlar

Kartuş diye basedilenin ne olduğunu anlayamadım. Daha önce gördünüz mü bu şekilde bir sigorta çeşidi?

Sanırım, eski kaynaklardaki bir yabancı çeviriden sonra bu şekilde bir sigorta çeşidi adlandırılması yapılmış. Sadece bir kaynakta görebildim bu terimi: Endustriyel Elektrik Sistemleri.DOC

D- SİGORTALAR
1. Yüksek gerilim tesislerinde aşırı akımların oluş nedenleri
2. Yüksek gerilim sigortaları
...a.Tanımı
...b.Yapısı,görevi
...c.Çeşitleri,özellikleri
......i. Eriyen telli YG sigortaları
......ii. Doldurulmuş kartuşlu YG sigortaları
......iii. Pimli sigortalar
...d.YG sigortaların montaj(kullanım) yerleri
...e.YG sigortalar üretim standartları
...f. Standart gerilim ve akım değerleri,boyutları
...g.Sigorta takımında dikkat edilecek hususlar
işte bunu soruyorum bende.kartuş ne alaka???

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri