Dogalgaz tehlikelimi?

bozkurt63

Üye
Arkadaşlar bugün itibariyle bina ortak dogalgaz kolon hattını çekmiş bulunuyoruz.kararsızım acaba eve kombi bağlatsammı.tehlikeli diye duydum.şuan odun yakıyoruz.urfa ılıman bir havaya sahip en soguk hava +1 oluyo.evde hiç bir tesisat da yok.kır,dök,döşe.acaba değermi diye sizlere danışayım dedim.teşekkürler,saygılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
kardeş bakımını düzgün yaptıktan sonra ve kombiyi tehlikeli olmayacak bir yere taktıktan sonra bence gayet güzel.

sıcak su için idealdir. sızıntılara karşı gaz algılama dedektörleri var. onlardan kullanabilirsin.

hocam yapmayın sizin gibi bi teknik adam bu şekilde düşünürse.Biz 3 yıldır doğalgaz kullanıyoruz en düşük seviyede yakıyoruz her taraf ılıman.bende bi datalogger var sıcaklık değerlerini ara sıra kaydediyorum her taraf 22-23 derece arası çok güzel bi sistem doğalgaz.bide tesisatı tabandan geçsin çirkin görüntüde çıkmaz ortaya.Doğalgaz sensörüde bağlatırsanız kendinizi güvende hissedersiniz.

hocam yapmayın sizin gibi bi teknik adam bu şekilde düşünürse.Biz 3 yıldır doğalgaz kullanıyoruz en düşük seviyede yakıyoruz her taraf ılıman.bende bi datalogger var sıcaklık değerlerini ara sıra kaydediyorum her taraf 22-23 derece arası çok güzel bi sistem doğalgaz.bide tesisatı tabandan geçsin çirkin görüntüde çıkmaz ortaya.Doğalgaz sensörüde bağlatırsanız kendinizi güvende hissedersiniz.

bu yıl kış bitti urfa da.artık sonbaharda inşallah takarız arkadaşlar.evim net 100 m2 acaba sabit 22 derecede tutarsak ortamı aylık ne kadar fatura gelir.

arkadaşım evin izalasyonu iyiyse fazla gelmez ben kendimdem örnek vereyim istanbulda yaşıyorum eca kombim var oda termostadım var 22 dereceye ayarladım yaz kış kapatmam sıcak su ,ocak ve ısınma dahil kışın en fazla 180 tl ödedim yazın 10, 15 tl oluyor kolay gelsin.

doğalgaz kombi çok rahat...
hazır tesisat yapılacakken;
alarm cihazı ve sayacın olduğu yere alarm cihazından kumandalı selenoid vana koyun
elektrik kesilmesine karşı minik bir ups....
ve rahat rahat uyuyun...

Sızıntı konusunda arkadaşların dediği gibi dedektör kullanabilirsin, artı balkon müsaitse daha iyi olur, egzos felan hersey dışarda olur.

Patlama felan gibi konularda kafana pek fazla bişey takılmasın Azerbaycayken ben, adamlar gaz geçen boruya delik delip boru kaynatıyolardı, benimde ödüm kopuyodu :D, evin salonuna bitane boru çektik üzerine küçük küçük delikler delip gazı yandırıp öyle ısınıyoduk :D Türkiyede kombi lüks

Sızıntı konusunda arkadaşların dediği gibi dedektör kullanabilirsin, artı balkon müsaitse daha iyi olur, egzos felan hersey dışarda olur.

Patlama felan gibi konularda kafana pek fazla bişey takılmasın Azerbaycayken ben, adamlar gaz geçen boruya delik delip boru kaynatıyolardı, benimde ödüm kopuyodu :D, evin salonuna bitane boru çektik üzerine küçük küçük delikler delip gazı yandırıp öyle ısınıyoduk :D Türkiyede kombi lüks
gazın basıncı azalıp alev geri yanarsa :D

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri