Dinamo KW güç Hesaplama

Değerli arkadaşlar merhabalar;
Cevabını bulamadığım bir konu hakkında sizlere danışmak istedim.

Eğer bir dinamoya 100 n luk bir gücü Dk da 200 devir yapacak şekilde 4 dk ( toplam 800 devir yapacak) uygularsam bu işin sonunda kaç kW güç elde ederim.
Saygılarımla..
Şöyle de sora bilirim;
Nevton.π.(RPM/dk)/30000=kW formülü sonucu 1dk da açığa çıkan kW gücü mü ifade eder?
Yani ben bu formülü doğru nasıl kullanırım ?
4 dakika süren bir iş sonucunda oluşan devir sayısını ve sabit olan gücü bu formüle yazsam doğru sonucu alırmıyım ?
Yada bu işin sonunda açığa çıkan kW yı nasıl hesaplarım?
Saygılarımla
Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
çok yere konu açmakla cevap alamazsın.
KW neyle ölçülür bunu öğren.

Kusura bakmayın evet gerçekten hiç bilmediğim bir konu ben iktisatçıyım zaten bu yüzden bu konuda bilgisi olan siz değerli arkadaşlarımdan yardım talep ettim. Benim bildiğim kadarıyla kW Ölçmek için rpm ve Nm bilgilerine İhtiyaç duyuluyor yanlışsa doğrusunu söylerseniz sevinirim. Birisini bilmediği bir konuda bilgi sahibi yapmak onu azarlamaya kalkmaktan çok daha asil bir davranıştır bence.

Sent from my iPhone using KontrolKalemi Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri