Dijital termostat ile motor kontrolü

rica ederim kolay gelsın yaptıgın işle alakalı resım video paylasırsan cok sevınırım
Ok. Söz paylaşacağım :)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bir çalışmada ben yaptım.İncelermisiniz.Şehir dışında oldugumdan geçkaldım, güncelliği kalmadı ama..

Ekli dosyalar

• KLIMA KONTROL.pdf
    37.5 KB · Görüntüleme: 26
emegınıze saglık sımdık soyle bır sıkıntı var kılıma otomatık olarak durdugunda klıma stop ısıgıda yanıcaktı yanı manuel off ısıgı

devil190795 klima otomatik durduğunda yani enda tarafından durdurulduğunda auto off yanacak... manuel off değil. auto ff mu demek istediniz?

sayın zeybek ilginiz için çok teşekkürler. siz 2 röle ile çözmüşsünüz. benim anlamadığım biz enda termostattan kuru kontak alıyoruz. siz endanın kontağını farklı çizmişsiniz. yalnızca bir kontak gibi çizerseniz sizin yaptığınız devre çalışacak mı?

tamam da k1 ve k2 kapalı kontaklarından hangı lambayı yakmıs ona dıkkat edersenız otomatıkde durdugunda olda yanacaktır

Doğru haklısınız. man off ve auto off aynı anda yanıyor.

Klima sistemi ise hazır kartlar var 40tl kumanda dahil alıp montajı kolayca yapabilirsiniz.Dijital termostat sogutma sistemlerinde iyi iş yapar klimalarda pek faydalı olmaz çünkü klimalarda 4W-yani yollu vana çıkışı da vardır,yani dijitaliniz 3 çıkışlı olması gerek ya da çift çıkışlıysa 4w ucunu kompresörle birlikte baglaman lazım yaz kış sök tak yapman lazım:D en iyi seçim klimalarda hazır kartlardır sogutmalarda dijitaldir.

bilgilendirme için teşekkürler. aslında klima değil. klima santralini devreye alıp çıkaracağız. klima santralinin kontaktörüne komut göndereceğiz.

s.a zeybek abinin çizdiği projede biraz değişiklik yaptım bu deyreyi deneyin istediğiniz gibi çalışacaktır

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    71.7 KB · Görüntüleme: 26
Tesekkurler eraycx. Otomatik off ile klima stop lambası aynı anda yanıyor öyle değil mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,917
Son üye
kasva1965

Yeni konular

Geri