difaze anahtar bağlantısı

kimkidük

Üye
Arkadaşlar merhaba. Eski çamaşır makinesi motorundan bir alet yaptım. Ve açma kapama düğmesi olarak tekzen de 250v 16a bir ışıklı anahtar aldım. Şimdi bu anahtarı motorun aç kapasında kullanıcam. Fakat arkasında 4 adet bağlantı çıkışı var. Altlı üstlü bağladığımda anahtarın ışığı yanmıyor fakat makinayı çalıştırıp durduruyor. Çapraz şekilde 2 faz 2 nötr kablosu olarak bağlayıp denedim. Yani fazın altında nötr diğeri nötr altında faz şeklinde. Öyle bağlayınca da anahtarın ışığı yandı açıp kapamada yapıyor. Fakat açtığım zaman anahtarın ışığı sönüyor. Stop ettiğim zaman ışığı yanıyor. Şimdi bunun bağlantısı nasıl oluyor. Doğru mu bağlamışım yanlış mı ? Yardımcı olursanız sevinirim. Temsili fotoğraf ektedir.
22.jpg
16022015093007.jpeg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Faz ve nötrü orta bağlantılara yap bu kadar basit.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri