devre lazım

gfgfgfgfg

Üye
lütfen yardım edın universite ödevı
PROBLEM 35: Yukardaki problemde verilen kapı kontrolu aşağıdaki şekildede kontrol eilmek istenmektedir ? a- Sistem hem direk hemde kesik-kesik olarak hareket ettirilecek şekilde dizayn edilecektir. b- Kapıyı açma- kapama ayrı ayrı start - stop ve jog butonuyla (her iki yöne) gerçekleştirilecektir. c- Stop butonuna basılınca veya motor A.A. rölesi atınca sistem duracaktır. Gerekli kumanda ve güç devresini çiziniz ?
PROBLEM 36: Yukardaki problemde verilen kapıyı eğer sadece tek bir startla açıp kapanmasını ( 1. starta açma, 2. starta kapama , 3. starta açma...) isteseydik, gerekli güç ve kumanda devresi nasıl olurdu ? (bir tek start veya jog, istenildiği kadar stop ile)
bu soruları yapabılcek varmı ??

Ekli dosyalar

• uy_3.pdf
    474.4 KB · Görüntüleme: 22
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
valla denıldıgı gıbı olacak heralde tam bılmıyorum ama olmazsa kalacam yardımcı olursanız sevınrıım

35.soru cevabı.

ödev.PNG

36.soru cevabı.Devrede darbe anahtarı kullandım ( DA )

36.PNG

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri