Devirli Trafo ve Devirsiz Trafo ( Sedaş'a )

Selamlar. Projelerde enerji müsaadesinde devirli trafo ve devirsiz trafo şeklinde istekler oluyor..

Bir Belediye'nin projesi için; Devirsiz trafo olduğunda; trafo belediyenin kontrolünde oluyor ve OG'den tek abonelik oluyormuş sanırım. Başka Nedir bu devirsiz trafonun dezavantajları ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arıza durumunda dağıtım firması arıza ile ilgilenmez. Dağıtım firması enerji girişine kadar sorumlu gerisine karışmaz.

Sanırsam sayaçta abonelikte açılmıyor. Tek abonelik oluyor tek fatura geliyor.. Proje içinde farklı yapılar varsa faturalar hesaplanıp paylaşılmaya çalısılıyor sanırım dogru mu?

Dağıtım firmasına hibe etmediğiniz müddetçe benim bildiğim siz OG müşterisi olarak ödeme yapıyorsunuz. Proje içerisinde size ait yerlere enerji verme noktasında sorun olmaz. Ancak birilerine satma adı altında yapmak ve bunu faturalandırmak ise kastınız ilgili dağıtım firması ile görüşmenizi tavsiye ederim. Hibe etme durumunda Dağıtım firması kendi trafosu gibi dağıtım yapma hakkına, sayaç koyup başkalarına elektrik satışı yapma hakkına sahip olur. Trafodaki her hangi bir arızada da gelip müdahil olmak hatta trafonun yanması vs. gibi durumlarda gerekirse yenisi ile değiştirmek zorundadır.

Dağıtım firmasına hibe etmediğiniz müddetçe benim bildiğim siz OG müşterisi olarak ödeme yapıyorsunuz. Proje içerisinde size ait yerlere enerji verme noktasında sorun olmaz. Ancak birilerine satma adı altında yapmak ve bunu faturalandırmak ise kastınız ilgili dağıtım firması ile görüşmenizi tavsiye ederim. Hibe etme durumunda Dağıtım firması kendi trafosu gibi dağıtım yapma hakkına, sayaç koyup başkalarına elektrik satışı yapma hakkına sahip olur. Trafodaki her hangi bir arızada da gelip müdahil olmak hatta trafonun yanması vs. gibi durumlarda gerekirse yenisi ile değiştirmek zorundadır.

evet og müşterisi olarak veriliyormus.. Benim sormak istediğim: Proje içinde restaurant ve kafeler varsa, og'dende tek abone veriliyorsa o zaman ne oluyor? sonucta kafeler farklı yapılardır.. Bu durumu nasıl etkiler og'den verilmesi ?

alıcı tekse OG'den ölçme yapılır. ama alıcı tek değilse OG, trafoya girer trafo çıkışlarında AG ölçümleri yapılarak işletmeler beslenir.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri