depo aydınlatma ve priz hattı

Demirag34

Üye
merhaba sizlere bi kaç sorum olacak.evimin alt katında bulunan 40 m2 civarındaki boş depoma hem aydınlatma hemde priz koymak istiyorum evin sigorta kutusundan depoya en fazla 10-12 mt kablo gider.bu depoda yeri geldiğinde ufo yeri geldiğinde tv,süpürge,matkap vs şeyler kullanılacaktır.ben 3x1.5 kablo sigrta olarakta 32a aldım acaba saglıksız olurmu uygunmudur sizce?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sn.Demirag34

3x1,5 kablo olmaz !

en az 3x2,5 nym almanız lazım priz hatlarında 1,5 luk kablo kullanılmaz aldığınız bu 3x1,5 kabloyu aydınlatma için kullanabiliriniz ama priz e olmaz

sizin sigorta kutusundan deponuza en az 3x2,5 nym (hatta 3x4 nym) çekmeniz gerekir ama en az 2,5 luk olması lazım

olur, kaldırır, bişey olmaz gibi bilinçsizce (sokak ağzı bilgisiyle) söylenen sözlere kanmayın.

kablo%20kesit.jpg

Yukarda kablo kesitleri ve çekilebilecek akımları yer almakta.220.18=4000w lık bir güç çekebilirsiniz diye düşünüyorum.Sigorta olarak 25A lik bi sigorta almanız daha mantıklı olurdu.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri