Demirdöküm compact şofben arızası

Konunun üzerinden çok zaman geçmiş fakat yardıma ihtiyacım var. Benim Demirdöküm compact şofbenim devamlı olarak ısı ayarı kaç derecede olursa olsun aşırı sıcak şekilde ısıtıyor musluktan akan suyu ellemek mümkün değil.Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Tahminin rezistans arızası. Değişmesi gerekir.

selamalar bendede auer tüplü şofben var çalışıyordu kullılan eve doğalgaz takıldı uzun bir süre depoda yattı lazım oldu taktım hiç gaz geçemedi 8-10 kez söktüm temizledim diyag-framına kadar baktım bir şey çıkmadı bu arada gaz hatları açıldı pliot alevinin manyetik çakmaktan yanan yan duran kısmı çalıştı ve suyu açtığımda şofben çalıştı su ısındı suyu kapattığımda ise pilotta yanan yan kısım dahil hepsi sönüyor pilitun dikine brülörlere giden ksımınından gaz gitimiyor dedim temizledim yine olmadı enson geçen gün çakmak la pilotum-n yan giden kısmını yaktım yine bir kibrit parçasıylada dik giden bürlör tarına gaz geliyormu diye baktım ateşi tuttuğumda yanıyor çektiğimde sönüyor dik kısım ve havalı yanıyor fazla gaz geliyor gibi suyu açtım şofben yine çalıştı su ısındı suyu kapattım yine tamamen söndü bu arıza nedir bilen varmı pilota gaz fazlamı geliyor ayar yeri varmıdır bu ardada dedantörüde değitirdim denedim bir şey değişmiyor

Termokupl alevi hissetmiyor gibi ucunu nazikçe temizle bu konu üzerine yoğunlaş.

termekulp dediğiniz neresi ısıyı algılıyan yan kısmın ısıtarak gaz sistemini açtığı kısım mı pilotun kafasında gaz memesi var orasımı uç kısımda saga ve yukarı gaz gönderen başlık mı anlamadım ısıtmayla termik kısım kendini açıyor büyük bürlör yanıyor su ısınıyor su kapandığında gaz kesiliyor sanırım yanda yanan pilot dahil sönüyor ondanda gaz söndüğü için otomatik gaz kesme devreye girip şofbeni kilitliyor yani sensör kısımlarında sorun yok gibi piliot alevi yanar vaziyette kalsa sorun bitecek şofbenin çalışma sistemini çok bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın

Pilot alevinin yandığı yerdeki bakır uç, alevi elk çevirip selonoidi enerjilendirir.

sorun pilot alevin yana doğru yanan kısmın ısıttığı ve kızdırıp kızarttığı bakır uçtan mı yani orayı kızdırıyor büyük gaz gelişini sağlıyor sanırım ısınınca otomatik açıyor bir yerleri büyük alev ani brlör yanıyor başka işlevi varmı onun pilotun yanmasında onuda çok temizledim ama bir daha temizlerim

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri