Demirdöküm compact şofben arızası

emrahozkan

Üye
Arkadaşlar merhaba...

1 yıllık şofbenim bu aralar 8-10 dakika yandıktan sonra sönüyor.
servis çağırdım daha eve girer girmez bacadandır, kendiniz bağlamışsınız
onaysız bacalı yerlerde müdehale etmiyoruz dediler...

neyse yöneticiye gittim o da bisürü yorum yaparak makina müh. olmasının verdiği
çok bilmişlikle şofbendendir dedi...

bende şofbeni bacadan söktüm. bacanın içinde kağıt yaktım yanıyor ve gidiyor dumanı...
ayrıca baca sensörünü deneme amaçlı söküp kısa devre yaptım uçları. değişen hiçbirşey olmadı yine 5 dk içinde söndü...

en son çare termosifon alıcam ama bana bi yardım ederseniz masrafa girmesem
şimdiden teşekkürler

bence tüplü şohbeni bırakın tehlikesi çok onun yerine elektirkli termosifon alın derim demirdökümün titanyum serisi termosifonları (65lt - 1980W) 450-500ytl idi son bildiğim fiyatıevin tüm sıcak su ihtiyacığı görür tabi su tesisatı uygunsa

termokulp arızalı olabilir -içinde bir diyafram var o arızalı olablilr baca sensörü bozuk olabililr eğer servis değilseniz LÜFTEN bir SERVİSE götürün eğer şohben 1 yıllıksa ve servis size hizmet vermiyorsa demirdökümünü arayıp servisi şikayet edin tüplü şohben şakaya gelmez

http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=44&ParentId=32

http://www.demirdokum.com.tr/upload/DD_Termosifon_Fiyat_2008.pdf fiyat listesi

ben demirdökümün DT2 65 L ledi modelini kullanıyorum ben memnumum tabi bosch ve siemens iyidir.

Son düzenleme:
Şofbeniniz mutfakta bağlı ise ve aynı bacaya bağlı davlunbaz fanı var ise,şofbenin kullanıldığı sürece bu
fanı da çalıştırır iseniz,bacadaki çekme sorununa yardımcı olabilirsiniz.Anlattığınıza göre,sorununuzun
şofbenden kaynaklandığı anlaşılıyor.Pilot alevden referans alan sensörde sorun olabilir.Bir kezde ona
baktırın.

baca sensörüne bak?
ayrıca gaz girişinden de olabilir mesala tüp sayacı... sayaç gazı az geçirirse şöfben kullanılmadığında o gaz hortumunu doldurur. ve şöfbeni çalıştırdığında ilk anda o hortumdaki gazla bi müddet yanar hortumdaki gaz bitince gaz yetersiz geldiğinden şöfben söner...

görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.
işin içinden çıkamadım ve bosch 60lt termosifon aldım.
ve şu an için çok memnunum. sağladığı su tasarrufu yeter. şofbenin ısınması için
su akıtmak gerekiyor, termosifonda anında geliyor sıcak su

elektrik faturası önemli değilse sorun yok.devam et....!

Arkadaşlar merhaba...

1 yıllık şofbenim bu aralar 8-10 dakika yandıktan sonra sönüyor.
servis çağırdım daha eve girer girmez bacadandır, kendiniz bağlamışsınız
onaysız bacalı yerlerde müdehale etmiyoruz dediler...

neyse yöneticiye gittim o da bisürü yorum yaparak makina müh. olmasının verdiği
çok bilmişlikle şofbendendir dedi...

bende şofbeni bacadan söktüm. bacanın içinde kağıt yaktım yanıyor ve gidiyor dumanı...
ayrıca baca sensörünü deneme amaçlı söküp kısa devre yaptım uçları. değişen hiçbirşey olmadı yine 5 dk içinde söndü...

en son çare termosifon alıcam ama bana bi yardım ederseniz masrafa girmesem
şimdiden teşekkürler

Arkadaşım;Tüplü sofbenin tehlikesi şudur; Eğer gaz kaçağı olursa,banyoda sıcak buhar nedeniyle insan gaz kokusunu algılayamaz.Dolayısıyle sessizce zehirler.Bunun için yeni tülü sofbenlerde FM (flame Mod.) denilen gaz kaçağını önleyen,yani gaz kaçağı olduğunda otomatik olarak gazı kesen sistem vardır.Önemli olan belirli aralıklarda sohbenin bakımı ve kontrolünü yapmaktır.Bizler ancak bir cihaz arıza yaptığında tamire götürürüz.Sizin arızaya gelince: Bacada problem yoktur.Yine de siz baca sensörünü (58 derecelik) değiştirin.Diyaframı kontrol edin.Diyafram yırtık olabilir,deforme olmuş olabilir.Termiği kontrol edin.Su basıncı düşüyor olabilir.Ayrıca tüpün detantörünü değiştirin(başka bir tüpünkini takıp deneyin)Tür aşırı dolu olursa ya da tüp yetersiz olursa da aynı arızayı yapar)
Sizin uçlarını kısa devre ettiğiniz sensör baca sensörüdür.Aşırı ısınmaya( 85- 90 dereceden fazla) karşı bir emniyettir.
Yine de bir problem olursa bana yazabilirsiniz.Kolay gelsin.

slm arkadaşlar bende demirdöküm compact bacalı şofben var dün taktık aldığım ustayla şöyle bi sorun var suyu açınca çakmaklığa yakın 3 tane göz yanıyo diğerleri biraz geç alev alıyo ve alev sonradan harlıyo su kaybına neden oluyo bilgisi olan yardım ederse sevinirim
1889703547fv.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri