Demir Direk Ağırlıkları

galvanizli direklere direk ağırlığına %5 galvaniz ağırlığı ekleniyor diye hatırlıyorum ama kaynağını bulamadım yönetmelik ya da herhangi bir yerde var mıydı
Cıvata ağırlıkları dahi değil onları nasıl bulup ekliyoruz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Çok teşekkürler dostum.Z-18 direğin ağırlığını bir türlü bulamamıştım.Tip projesinde ağırlığın olduğu yer silik çıkmış.Birde anladığım kadarıyla swallow demir direklerin ağırlıklarına galvaniz ve civatalar dahil değil.Bu ağırlığa %3 mü %5 mi koyalım?

Teşekkürler mehoza.

Tabloda direk ağırlı sütununun yanında koyu yazılmış rakamların olduğu bir sutun daha var, onlar ne anlama geliyor?

Çok çok yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler. Benim merak ettiğim bir konu, burada gösterilen direk ağırlıklarına travers ağırlığı dahil mi ? yani 152 kg olan 8I direkte travers dahil ağırlıkmı yada T12 306 kg travers dahil ağırlık mı? şimdiden teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri