demir bükme makinası kumanda ve güç devresi

ARKADASLAR diğer bölümlere yazıyorm gören yok sayfa açtım gelen yok burda yazıın bari
şimdi iki tane ray düşünelim.çekmecelerde var ya ileri geri yapmaya yarayan onlardan düşünelim.bunun üstünde tahta(kapı diye tabir ediyorum) olcak.bu kapı motorun gücüyle hareket etcek.devrede 2 tane kasnak var kasnakların için çukur yani kasnaklı oltalar gibi içine misine sarılırya öyle.ama tam olarak nasıl yapıcam bilmiyorum öneriler lütfen)))))

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bizim fabrikada var moller plc ve mm 440 kullaıyoruz
yukarı
aşaği
ve tur sivici
var 3 turda bükme gerekleşiyo

arkadaşlar bana resim lazım yaw böle animasyon tarzı da olabilir başka bölümlerde boru bükme makinası gördüm de o tarzda istemiyorum benim istedigim bu zıkkımı nasıl yapıoz :)

hastayı gormeden recete yazamayız kardeş hastamızı tanıyalım bı ona gore recete yazlım

hasta benim kardeş acele yardıma ihtiyacım var çarşambaya slayt hazırlayıp hocaya sunum yapmam lazım ama elimde adam gibi bişiler yok demir bükme makinasının devresi var bi de su tankının devresi var ama hangisini yapsam geliştirsem diye düşünüyom daha da yok anlatımlı bişiler olması lazım yani şu konumda şu o9luo şu konumda şu kontak açılıo şu devreye giriyo gibi

Elektrık motorları bölümünde, ılerı calısma dıye bır soru vardı, bhu ıstege benzer,
orada cevapladım .sanırım sizinde işnizi görür.
Strat verınce motor calısacak, lımıt sıvıcde bekleyıp gerı dönecek, tekrar ıkıncı sıvıce basınca bekleyıp gerı dönecek böle devam eder
İstersenız, ıkıncı sıvıcın acık kontagını ıptal eder, gerı geldıgınde beklemesını saglarsınız..

arkadaşlar ben bulamaDIM LÜTFEN YARDIM EDERMİSİNİZ DEMİR BÜKME MAKİNASININ KUMANDA ŞEMASINI AMA ESKİ BİR MAKİNA VE 220 V LA ÇALIŞIYOR 24 VOLT DEĞİL ACİL LÜTFEN YARDIM EDENLERE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM

arkadaşlar ben bulamaDIM LÜTFEN YARDIM EDERMİSİNİZ DEMİR BÜKME MAKİNASININ KUMANDA ŞEMASINI AMA ESKİ BİR MAKİNA VE 220 V LA ÇALIŞIYOR 24 VOLT DEĞİL ACİL LÜTFEN YARDIM EDENLERE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM

Aynı konu içerisinde, sorunuza cevap olan , 9 Temmuz 2008 tarihli gönderideki çizim güncellenmiştir.

arkadaşım makinanın nasıl çalışacağı hakkında tam bilgi verirsen yardımcı olabilirim.
Merhaba demir bükme makinasının kumanda devresini gemo ile yapabiliyor musunuz
yardımcı olursanız sevinirim ve ücret ile ilgili fiyat da verebilirsiniz : 0*** lu telefondan ulaşırsanız sevirim

Demir bükme makinasının kumanda panelinde input olarak

1adet acil stop (tüm devreyi keser)

1 adet konum secici buton yaylı yani konumların açılımı (45-90-360) bu buton 3 adet konumu ayrı ayrı olarak seçer 1 kere butona basıldığında 45 konumu 2, basıldığında 90 konumu 3, basıldığında 360 konumu seçer bunları seçerken diyer konumlar kapalı olur

1adet on of anahtar bu anahtarda otomatik yada manual olarak çalıştırmya yarıyor

1adet ileri ve geri yönleri secen iki kontaklı anahtar mevcut yani faz yönleri ters olan mevkilerde faz yönünü değişmek için

1 adet çiroz butonu bu buton 1.start 360 2. start 90 yapıp sonra başa dönüyor

1adet etre butonu bu buton etre yapıyor yani 1.start360 2. start 90 3.start 90 3. start 90 4.start 90 5. start 360 ve sonra en başa dönüyor

1adet holozon buton bu buton birkere basıldığında ve 1 start bununa basılı tuttukca sürekli olarak saat dönüş yapar start butonunu bırakınca durur sonra ve startta bastıkca ve bastığın süre kadar çalışır

1 adet enerji sinyal lambası

3 adet secici buna ait sinyal lambası hangi konumu seçer sek o konumun sinyal lambası çalışıyor

1 adet start butonu yukarıdaki bahsettiğim start butonu ayak pedalıdır bu pedal hangi konumları seçersek o kumları startlar liğit anahtar gibi çalışır.

ve inputlarımız bukadar

out

1adet ileri kontaktör =ileri kontaktör motoru sağ yönde çevirir ve faz ters olan lokasyonlarda bu değşiklik sağlar

1 adet geri kontaktör: bu kontaktör motoru sol yönde çevirir ve faz ters olan lokasyonlarda değişiklik sağlar

1adet dinamik fren kontaktörü : bu kontaktör sağ yönde ve sol yönde döndüğünde dönüş sınır sonunda anlık olarak frenler ferni motor bağlantı uçları ile yapar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri