delta vfd sürücü ile motoru iki kademede durdurma

arkadaşlar 7.5 kw motoru delta vfd serisi sürücü ile 2 kademe de nasıl durdurabiliriz.
1. pals de yavaşla 2. pals de dur gibi.

teşekkürler....

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
SP2 ve stop.Motorun konumu önemli değilse Yavaşlama rampasını kaç saniye yapmak istiyorsan o kadar yap.
Haklı olarak diyeceksin ki "benim istediğim zamanlarda olacak" diyeceksiniz, bende size "o anki hızı ve ivmeyi nasıl hesaplayacaksın ?" derim...

eski bir metal kesme makinesinde hassas kesim yapmayı planlıyorum. çok güçlü bir silindir arasında şekillenen metal çubuğu 1 mm den daha hassas hata payı ile kesmek istiyorum. sürücü ye birbirine yakın mesafe de duran 2 sensör ile yavaşla ve dur komutu vereceğim. örnek olarak 10 cm boyunda bir metal kesecek olursam 8 cm ye kadar motor 25 hz ile çalışacak 8. cm den sonra 10 hz düşecek 10. cm de dur komutu ile motoru daha hassas noktada durduracağım.
motor sürücüsüz çalışır iken sapma 5 mm kadar oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri