Delta VFD-EL Sürücü "OC" Hatası

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Cnc router için aldığımız 0.75KW delta vfd-el motor sürücünün bağlantılarını yaparken yanlışlıkla giriş yerine motor çıkışına elektrik kablosunu bağlayıp elektrik verdim. Sonuç olarak sigortalar attı bişeyler oldu :(
Yeniden doğru bağlantı yapıp çalıştırmak istediğimde "OC" hatası alıyorum. Sürücü parametlerini falan sıfırladım falan ama bir türlü eski haline dönmedi. Sürücü çıkışlarını(motor bağlı değilken) kontrol ettim birbiri arasında da kısa devre yok. İçini açıp baktım gözle görülür şekilde hasarlı bir parçada yok.

Bu sorunu nasıl düzeltebiliriz acaba yardımcı olabilir misiniz ?

Ekli dosyalar

• VFD-EL.pdf
    438.4 KB · Görüntüleme: 71
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba,

Motor bağlantılarını sökün ve yeniden cihaza start verin. Eğer yine "oc" veriyorsa cihaz donanımsal olarak arızalanmış olabilir. Onarımı konusunda teknik servis ile temasa geçersiniz.

www.fast-tr.com

İyi çalışmalar.

Merhaba,

Motor bağlantılarını sökün ve yeniden cihaza start verin. Eğer yine "oc" veriyorsa cihaz donanımsal olarak arızalanmış olabilir. Onarımı konusunda teknik servis ile temasa geçersiniz.

www.fast-tr.com

İyi çalışmalar.

motor sökülü ikende aynı hatayı alıyorum firma ile görüşeceğim

Merhaba,

www.fast-tr.com

İyi çalışmalar.

Bir sorum olacak IGBT isimli parçasının bozuk olduğu tespit edildi ve 250 TL masraf çıkardılar. Bu rakam ne kadar doğru ?

kısaca sürücü mantığını bu şekilde düşünürsek uygun fiyat uygulamışlar.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    43.1 KB · Görüntüleme: 90
Söylediğin fiyata göre Danfoss Fc-051 micro driver daha uygundur.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri