delta plc aşağı ve yukarı sayıcı

ceyran21

Üye
arkadaşlar delta plc de aşağı ve yukarı sayıcı nasıl resetleniyor kontağı nasıl veriliyor karşılaştırma yapmak istiyorum veyaaşağı yukarı sayıcının kontağını kullanmak istiyorum bir türlü yapamadım kafayı yiyicem

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba,

Sayıcı (counter) RST reset komutu ise resetlenir. Örneğin;
----|M0|--------RST C1

C1 sayacını resetler.

Farklı sorularınız olursa ilgili durumun görüldüğü bir program parçası, ekran görüntüsü ve detaylı açıklamalar ile belirtiniz.

İyi çalışmalar.

selam iyi günler aşağı yukarı sayıcının kontağını kulanmak istiyorum örneğin sadece yukarı sayıcıda c1 c2 diye kod verebiliyoruz aşağı yukarı sayıcıda c kaç oluyor bir türlü yapamadım örnek bir ladder cizebilirmisin

örnek bunun kontağının kullanmak istiyorum veya karşılaştırma yapmak istiyorum sayıcının kontağını kullanırken nasıl yapıcam teşekkürler
l7m8YE.png

Merhaba,

C-counterleri sadece yukarı sayarlar, sayma değerine ulaştığında ilişkili C kontağı aktif olur.
RST ile resetlediğinizde tekrar saymayı başlatabilirsiniz.

INC/DEC artırma-azaltma komutları ile sayıcı yaparsanız bunun sonucunu ise karşılaştırma komutları ile değeri karşılaştırarak çıkış almalısınız. Örneğin; LD>= D500 K150 gibi.

Karşılaştırma komutları için örnek uygulama ve eğitim dokümanlarına bakınız.
http://www.deltaotomasyon.com/viewtopic.php?f=65&t=468

İyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri