DELTA PLC çıkışlarına nasıl motor bağlanır

ahmo9994

Üye
arkadaşlar ben de delta nın en düşük düzeyde PLC sı Var bunda ilk başta lamba bağladım sonradan motor bağlamaya karar werdim ama röle gerekli diyorlar bilen arkadaşlar Varsa lütfen yardım etisin motor bağlamam ....................ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER......

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
motoru direk plc ye bağlayamazsın..uygun sürücü programını yazıp plc çıkışına bir röle veya kantaktör bağlayarak motoru çalıştırabilirsin...

lutfen plc nızın kodunu belirtiniz aksı taktırde sızı yanlıs bılgılendırmıs olurum role veya transıstorlu olmasına vede hız kontrol olup olmadıgına gore baglantılar degısmektedır

selam ben cem benm öğrenmek istediğim fabrikalarda kompanzasyon hesaplamaları ve uygulaması nasıl yapılır şimdiden teşekkür ederim

sayın ufukizmir benim elimde delta dvp 14ss r 11 plc var. bu plc nin çıkışlarına nasıl röle bağlayabilirim. amacım plc yi bir poanonun üzerine monte edip girişe start stop bağlamak çıkışlarınada röle bağlamak . ayrıca 220/24 vo lt trafonun gücünü kaç w almalıyım. teşekkürler

ya sürücü ile süreceksin yada kontaktör kullanacaksın

sürücü kullanırsan start sinyalini plc kontağından alacaksın

sendeki PLC role çıkışlı anladığım kadarı ile bundan emin ol ki Plc yanmasın bağlantıyı yapmadan önce.

kontaktör kullanırsan kontaktörün a1 ve a2 yada a ve b uclarını lambayı bağladıuğın gibi bağlayacaksın.

kontaktör 220 ise faz ı C0 e bağla kontaktörün a1 klemensine yo dan çık kontaktörün a2 sine nötr ver kontaktör 24dc ise faz yerine 4 nötr yerine - bağla

illede role bağlayacaksan kontaktör ile farkı yoktur

Arkadaşlar

1.5kw delta b serisi frensiz servo motor ile bir tezgah kontrolu yapacagız. plc ile bunu vermiş oldugumuz komutlara gore 5cm git sonra 3cm git sonra 6cm geri gel gibi tezgah vidasına bağlayacagız bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlardan mail bekliyorum yardımlarınızın karşılığı olacaktır

saygılarımla
cuneyd
[email protected]

Hocam gerekli plc programını yazıp outputa bir tane röle bağlayıp bu röleyede kontaktörün a1 ucunu bağlarsın böylelikle motoru çalıştırmış olursun.Eğer hız ayarlı olmasını istiyorsan o zaman da sürücü takıp onun uygun programını yazman gerekiyor...

merhabalar ben plc ile pet şişenin kapak etiket ve içerisinde sıvı olup olmadgını kontrol etmek istiyorum nasıl yapabilirim acaba?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri