Delta dop panelde sayısal değer girme

telsiz

Üye
Merhaba üstadlar

Dop panelde 1 sayfada ,servo sürücü için frekans ve pals adeti değerleri için 2 adet sayısal değer gir tablasu açtım.
2 ayrı data alanı tanımlatıp,örn;D200 ve D202 gibi...ekrana değer yazıyorum,değer ekranda görünmüyor fakat plc den değeri görüyorum.
Nasıl düzeltebilirim acaba?

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Aynı D-register değerini aynı sayfada "Sayı Göster" elementi ile de görüntüleyin.
Eğer sayı girebildiğiniz halde ve bu değer PLC'ye gidiyor ancak ekranda görüntülenmiyorsa programınızı ve haberleşme adreslerinizi kontrol edin.

Örneğin; Sayı Gir elementine başka okuma adresi girmek, haberleşme istasyon adresini "0" yapmak gibi hatalar yapmış olabilirsiniz.

EKLİ DOSYADA PROJEMİ VERİYORUM İNCELERSENİZ SEVİNİRİM

dosyaları gönderemedim,fakat plc istasyon adresi ve dop adreslerini kontrol ettim doğru.
dop tan başka M adreslerini kontrol edebiliyorum.

D alanına girdiğim değer sayısal değer tablosunda görünmüyor.

hocam projem burada

Ekli dosyalar

• PPROJEM.rar
    123.5 KB · Görüntüleme: 112
Mesajımda da belirttiğim hatayı yapmışsınız.

haberleşme istasyon adresini "0" yapmak

Bundan dolayıda karşılaştığınız sorun ortaya çıkıyor.
DOPSoft > Seçenekler > Haberleşme Ayarı > Ana Grup sekmesi > Kontrol Cihazı > PLC İstasyon No

değer alanını "0" yapmayın! PLC istasyon adresi ile aynı olmalıdır. (Fabrika değeri=1)

İyi çalışmalar.

Son düzenleme:
Tesekkur ederim denedim oldu,fakat enerjiyi kapatip acinca doptaki plc adresi 0 oluyor?

DOP'taki PLC adresi kendi kendine değişmez. Çünkü bu adresi siz tasarım esnasında veriyorsunuz ve yüklediğinizde programla birlikte ekran hafızasında sabittir.

Bahsettiğiniz şey başka durum olmalıdır.
Karşılaştığınız ve olduğunu düşündüğünüz şeyi daha net ve adım adım açıklarmısınız.
Fotoğraf veya video eklemenizde probleminizi doğru olarak aktarmanıza yardımcı olur.

İyi çalışmalar.

Merhaba üstadlar

Dop panelde 1 sayfada ,servo sürücü için frekans ve pals adeti değerleri için 2 adet sayısal değer gir tablasu açtım.
2 ayrı data alanı tanımlatıp,örn;D200 ve D202 gibi...ekrana değer yazıyorum,değer ekranda görünmüyor fakat plc den değeri görüyorum.
Nasıl düzeltebilirim acaba?
D200 den sonra D204 kullanmanız gerekmiyor mu...?
Aksi halde 2 baytlık alanda çakışma olur diye düşünüyorum. (Siemens PLC için...)
1 Dubleword = 2 word = 4 Bayt

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri