Delta cta4000a sayıcıya asenkron motor bağlamak

ACGK

Üye
merhabalar
cta4000a sayıcım var ve buna asenkron motor bağlamam gerekiyor. bağlantı şeması nasıl olur? ayrıca bu sayıcıdan 12v güç alınıyor. asenkron motoru nasıl çalıştırabilirim? bir de evde menüleri denemek için dc motor bağlamak istiyorum nasıl yapabilirim?

Merhaba,

Sorunuzda tam olarak CTA kullanarak ne yapmak istediğiniz anlaşılmıyor.
Biraz daha anlaşılır bir şekilde açıklar mısınız?

Örneğin; şöyle bir sensör veya encoderdan sayma bilgisi almak istiyorum, şu değere ulaşınca çıkış verecek, bu çıkış ile şöyle bir kumanda komutu vermek istiyorum gibi daha anlamlı şekilde açıklamanız zihninizde düşündüğünüz yapıyı aktarmanız için yardımcı olacaktır.

İyi çalışmalar.

Merhaba,

Sorunuzda tam olarak CTA kullanarak ne yapmak istediğiniz anlaşılmıyor.
Biraz daha anlaşılır bir şekilde açıklar mısınız?

Örneğin; şöyle bir sensör veya encoderdan sayma bilgisi almak istiyorum, şu değere ulaşınca çıkış verecek, bu çıkış ile şöyle bir kumanda komutu vermek istiyorum gibi daha anlamlı şekilde açıklamanız zihninizde düşündüğünüz yapıyı aktarmanız için yardımcı olacaktır.

İyi çalışmalar.
mesajınız için teşekkürler,
sensör veya encoder kullanmayacağım kullanırsam da zaten onları bağlayabiliyorum. Ödevimde asenkron motor bağlayacağım zaten programları da biliyorum yani şu değere ulaşınca duracak veya çalışacak gibi komutlar verebilirim. Benim sorum 3 fazlı asenkron motoru nereye bağlayacağım bir bilgim yok. çünkü 12v çıkış alınıyor.

Kullandığınız elemanın size verdiği 12 V çıkış, bağlayacağınız sensörleri beslemeniz içindir.
Asenkron motor sürmek için kontak çıkışını yani röle çıkışını kullanmalısınız,
buradan kontaktörü, kontaktör ile de motoru çalıştırmanız gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri