DC motorlu linear kızak yön değiştirme

nomercy99

Üye
herkese selamlar..
Dc motorlu linear kızakta gidip gelen bir sistem yaptim. dc motoru toggle switchle istedigom yone cevirip arabayı istedigim yone gonderiyorum diğer bir switch ise kızak sonuna geldiği zaman enerjiyi kesiyor. bu şekilde istediğim yöne gidip sonunda duruyor..
soruma gelince benim yapmak istediğim arabanın start verildiği zaman kızağın sonuna kadar gidip ordan tekrar geri dönmesi ve başladığı yere gelip durması. ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sil.jpg
sınır anahtarı 1 (sn1) geri geldiğinde arabayı durduracak. sn2 ise geri gelmesini sağlayacak.

tesekkurler..iki adet sınır anahtarı kullandım.. dediğim gibi yön anahtarı ile istediğim yönü verdiğimde sınır anahtarı ile sona geldiği zaman duruyor. benim istedigim tek butona basip gidip gelmesi ve ayni yerde durmasi. biraz daha arastirdim kalici tip sınır anahtarı varmis sanirim bununla cözebilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri