DC Motorda voltaj ile hız ayarı

venedikli

Üye
Arkadaşlar Merhaba,

Koşu bandından çıkma 2.5hp 180v bir motorum var. Bununla çeşitli hobi çalışmaları yapmak istiyorum. Internetten aşağıdaki aleti aldım. Bununla motorun hızını istediğim gibi ayarlayabiliyorum fakat, düşük voltajlarda sanki bir vınlama sesi duyuyorum ama öyle çök yüksek bir ses değil. Normal gibi ama emin olamadım size sormak istedim. Acaba motora bir zarar verir miyim?

Bunu neden soruyorum çünkü koşu bantlarında bu motorları çalıştıran sürücü devreler var. Sonuçta bu alette bir sürücü devre var mı bilmiyorum. Eğer yoksa ve sadece voltajı düşürüp yükseltiyorsa motora zarar verebilir mi?

Belkide saçma bir soru soruyorumdur, bilgisizliğime verin lütfen. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Electric Gear Motor Speed Control Switch DC-51 DC 180V
$_57.JPG

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Motorun dönmediği noktayı kadranda işaretle ve burdan aşağısına getirme, (sargılar ısınır, zamanla arıza büyür) güle güle kullanmaya devam.

Zaten knob 0 180v arası çalışıyor, dikkat ederim çok teşekkürler

Motora yuk bagladiginda rotor kilitlenmeyecek kadar devir almasina izin verirsen problem cikmaz.

yok izin vermem, ben sadece bu motor sürücü devreleri filan görünce dedim ki bu motorun sürat ayarını sağlıklı yapabilmek için boyle bir entegre devre mi gerekiyor... Anladığım kadarıyla sadece voltajın yüksek veya alçak olması motorun hızını ayarlamaya yetiyor..

Dc motorlarda devir ayari gerilim seviyesini degistirerek yapilir

Peki watt sorunu olur mu yani bu voltajı ayarlayan alet maksimum 250watt diyor. Yanar mı sizce

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri