DC motor bağlantısı nasıl yapılır

darma

Üye
Selam arkadaşlar. DC motorların nasıl bağlandığı hakkında bilgisi olan varsa yardımını bekliyorum.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
slm resimleri incelersen her tip dc motorun bağlantı şemasını gönderiyorum umarım yardımcı olur.

Ekli dosyalar

• DC motor bağlantısı.zip
    1.1 MB · Görüntüleme: 1,487
Moderatör tarafında düzenlendi:
selamın eleyküm arkadaşlar bede 1 tane 220 dc 3kw 3000 devir 15 amper çeken bitane motor var onun bobin uçları çıkık sadece 2 tane kömürlerden gelen koplolarla 2 tanede bobinlerden gelen koplolar var bunları nasıl bağlamam lazım yardımcı olabilirmisiniz yanlış yere yazdıysam nere yazmam lazım lütfen bi cevap yazarsanız geröekten çok sevincem herkese kolay gelsin

Arkadasım, aynı soruyu değişik şekilde sormussunuz, orada galıba bu sorunuzun cevabını vermeye çalışdım. Oraya bakarsanız, faydalı olur emınım..

Selam arkadaşlar çift kontaklı Röleler DC motora masıl bağlanır .Acilen lazım...

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri