Dc dalgıç pompa volt amper uyuşması hakkında yardım lütfen

atmel50

Üye
Sayın ustalarım kuyumda 110 volt 12.5 amper ile çalışan dc dalgıç pompa var ben bunu solar panel ile çalıştırıyorum 2 çeşit bağlantı şekli var.
1. Bu mevcut kullandığım seçenek bu bağlantıda 164 volt 9.5 amper alıyorum pano bunu 110 volta ayarlıyor böyleyken yani pompa 110 volt 9.5 amper ile çalışıyor.
2. Bağlantı şeklinde 107 volt 15 amper alıyorum ikinci seçeneği denemedim ustalara sorum dedim pompam hangi seçenekte daha performanslı çalışır

yani birincide pompamın isteğine göre volt yüksek ama amperi düşük
ikincide azda olsa volt düşük amper yüksek yardımcı olursanız sevinirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
9,5 amperi motor kendisi çekiyor, yüke binerse 12.5 da çeker. Yani daha yüksek rakıma su bastırırsan vs. 12.5 ampere kadar çekecektir. Sonuçta sen voltajı doğru verdiysen ve akım 12.5 altında kalıyorsa dert yok. 110 voltu hangi durumda verirsen ver aynı akımı çekecek. Yani elleme şu andaki bağlantı iyi

Silvester hocam cavabımız için teşekürler. 9.5 amper mevcut bağlantıda panellerin ürettiği ampere denk geliyor motor çalışırken kaç amper çekiyor ölçemedim ampermetrede dc amper ölçemiyorum

her zaman voltun yüksek amperin düşük olmasını tercih etmişimdir.

motorun performansı için dahamı iyidir

Akımın yüksek olması tabi ki tüm iletkenlerdeki kayıpları arttırır. Motora 110 V sorunsuz geliyorsa herşey yolunda demektir. Teoride öyle veya böyle bağlaman farketmez sonuçta pano çıkışı 110 volta ayarlıyorsa iki durumda da aynı çalışacak. Pratikte ise dediğim gibi akım yüksekse ısı şeklinde kayıplar olacaktır. Kısacası ellemek gereksiz

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri