darbe akım hakkında bir soru?

fenomen35

Üye
Slm arkadaşlar yeni kullanıcı olarak bu konu hakkında burdan soru sormam uygunmu bilmiyorum hata yaptıysam şimdiden özür dilerim.

Benim sorunum bir kontaktöre faz vermede ve fazı kesmede yaşadığım problem burda darbe akım rolesi kullanırsam tek lihtte iki yönlü bi kumanda olacak olması ben bunu tek lihtte açma diğer lihtte kapatma yapmak istiyorum bunu nasıl yaparım acaba? YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.....

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
heralde ımpuls roleden bahsediyosun üzerinde şekli vardır mutlaka butona parelel istersen yüzlerce buton bağlayarak kontaktörünü istediğin yerden ama sırayla bi basınca çeker bi basınca bırakır bu şekilde çalıştırabilirsin genelde aydınlatma devrelerinde çok yerden yakıp söndürme uygulamalarında kullanılır

yok ben bunu aydınlatma devresinde değil de bir pres makinasının start ve stop düğmelerinde starttan sadece start stoptan da sadece stop vermek için sormuştum cevabınıza kafam karıştı şimdi implus mı kullansam anlatıklarımı yapabilirim yoksa darbe akım rölesiyle mi yapabilirim?

ikiside aynı şey zaten kimisi impuls role der kimisi darbe anahtarı der ama bunu kullanırsan her ikisindende star ve stop edersin yani starta stopta aynı işi yapar ikiside hem çalıştırır hem durdurur veya tek start korsun bi basınca çalışır bi basınca durur ama neden böle bi yol arıyosun normal bi el kumandası kullansana startlı stoplu hem üstüne bide acil stop takarsın stop iş yapmayınca güvenlik için acile basınca hemen durur uygulamanı tam anlayamadım

yok ben bunu aydınlatma devresinde değil de bir pres makinasının start ve stop düğmelerinde starttan sadece start stoptan da sadece stop vermek için sormuştum cevabınıza kafam karıştı şimdi implus mı kullansam anlatıklarımı yapabilirim yoksa darbe akım rölesiyle mi yapabilirim?

Impuls/darbe akım anahtarı kullanırsan iki butonun da hem start hem de stop olur. Bir buton sadece stop diğeri sadece start olsun istiyorsan darbe akım anahtarı yerine normal kumandayla olur.

bir start birde stop butonu olan hazır kumanda kutuları var ondan tak olsun bitsin senin istediğin olur güvenlik için yanınada bir acil stop butonu takarsın tamamdır..

press makinasında, bir start bir stop olduğu gibi, bir de çift el sistemi olmalıdır. Yani , aynı elle iki butona da basılamayacak mesafede, iki tane seri buton. Bir de, tek el, çift el seçici anahtar oluyor.

press makinasında, bir start bir stop olduğu gibi, bir de çift el sistemi olmalıdır. Yani , aynı elle iki butona da basılamayacak mesafede, iki tane seri buton. Bir de, tek el, çift el seçici anahtar oluyor.

evet doğrusu budur

öncelikle cevap veren herkese tşkrler.... arkadaşlar peki ben bu sizin önerilerinizden başka neyle bir butondan kontaktöre enerji veririm ve o kontaktör çekili halde kalır?

m-usta-fa Nickli Üyeden Alıntı

evet doğrusu budur
otomasyon

arkadaşlar ben eksantrik pres makinası değil de sıcak pres makinası için soruyorum bunu yani thermoform makinasının milattan önceki hali içinde öyle kontaktörler var ki çok eski o yüzden zorlanıyorum panosunu yenilemeye çalıştığım için böyle bi işlemi sizlere danışıyorum herkese şimdiden tşkrler ilginiz için...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri