Danfos tlx 12,5 kw hakkında

Evvvvvettt azimle çalışan duvarı delermiş :D D

8c99df1659cb7050787424b1e40a3f6b.jpg

Arkadaşlar invertere software programını indirdin 10 liraya usb to rs485 cevirici aldım bitürlü software yükleyemiyırum nedendir inverterde rs 485 ayar menusu var fotorafları altta koyuyorum bekliyor hata veriyor program

3410f7c5ba1b2c23189e26f9fa8dbeb4.jpg
074495c31df7bcc3fbc3b6ecd124f03d.jpg
1643e629cf855a77e66ad4b7001466da.jpg
09d4b0d874856dadc0e1c10cfbb39de9.jpg
8db468a03846f77c6439265840636fb4.jpg

S60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son resimde inverterin bulunduğu ancak sanırım bilgisayarda yüklü olan servis paketiyle desteklenmediğini söylüyor. servisle iletişime geçin diyor.

Yazılımı indirdiğiniz noktada service packler olmalı bu indirdiğiniz service pack bu cihaza uygun olmayabilir. yada farklı bir versiyon service pack ile çalışıyor olabilir.

Dostum sen baya uğraştın bu cihazla helal olsun valla..

Yazılım güncellemedeki amacınız nedir inverter hatalı çalışıyorda ondan dolayı mı yoksa deneyim olsun diyemi?

Son resimde inverterin bulunduğu ancak sanırım bilgisayarda yüklü olan servis paketiyle desteklenmediğini söylüyor. servisle iletişime geçin diyor.

Yazılımı indirdiğiniz noktada service packler olmalı bu indirdiğiniz service pack bu cihaza uygun olmayabilir. yada farklı bir versiyon service pack ile çalışıyor olabilir.

Dostum sen baya uğraştın bu cihazla helal olsun valla..

Yazılım güncellemedeki amacınız nedir inverter hatalı çalışıyorda ondan dolayı mı yoksa deneyim olsun diyemi?
Valla abi çok uğraştım danfoss ta desteğini çekmiş ne servis ne yazılım sağlıyor sma diye bi şirkete devretmişler neyse ben çalışır duruma getirdim pcb de orta katta var yanan varistör ve röle gibi elemanları pcb yi ince tornavida ile kazıyığ bakırı bulup lehimledim yazılım var cihazda aslında ama ekrandan bakınca inverterdir iletişim kartıdır bu bölümlerin frimwarwlerini 00 olarak gösteriyor bi kontrol kartının yani ekranın frimware versiyonunu 1,20 gibi bişey gösteriyor bu gece danimarkadaki bi solar forumda okudum dc bağlı değilken güç kartı ve iletişim kartının frimware sini 00 göstermesi normalmiş

Şimdi iş dc vermeye kaldı 250 v dc açılım voltajı var deniyor 12 amper giriş akımı var deniyor maximum klavuzunda şimdi ben köprü diyotla üç pv girişine +- olacak şekilde dc versem olurmu kondansatöre gerek yok heralde?

Hangi voltajı vereceksin Şebeke voltajını mı?

Çok riskli zaten normal şartlarda bu invertere şebeke girerek çalıştırıyorsun birde solar devresinden şebekeyi dc ye çevirip verirsen kanımca tehlikeli durumlar gelişebilir.

Bir izolasyon trafosu bulup şebekeyi izole edip onu verirsen olabilir 220 volt doğrultulup kondansatörle filtre etmen gerekir oda yaklaşık 310 volta tekabul eder.

Hangi voltajı vereceksin şebeke voltajını mı?

Çok riskli zaten normal şartlarda bu invertere şebeke girerek çalıştırıyorsun birde solar devresinden şebekeyi dc ye çevirip verirsen kanımca tehlikeli durumlar gelişebilir.

Bir izolasyon trafosu bulup şebekeyi izole edip onu verirsen olabilir 220 volt doğrultulup kondansatörle filtre etmen gerekir oda yaklaşık 310 volta tekabul eder.
Voltaj önemli değil 300 yada 400 1000 v dc ye kadar çalışıyor zaten 800 vdc de en yüksek verimi veriyormuş 1000 v dc yi geçerse yada 250 vdc den düşerse algılayım zarar görmeden inverter pv girişlerini kapatıyormuş benim kafama takılan akım pv giriş akımı 12 a max diyo voltaj ayırmaksızın yani 250 vdc yada 800 vdc 12 a max denmiş genel olarak çıkışında yük yokkende güneş paneli dc girişlerinden akım çekerek test ediyor demekki girişleri pv fazla akımdada mili saniye içinde korumaya aldığı yazıyor şimdi max 10 amper civarı köprü diyot lazım bana :)

Köprü diyot akım limtlemez.
Demek istediğim abi köprü diyotların max verebileceği amper var örneğin elimde 10 amper köprü diyot vae bununla olmazmı inverterin girişi max 12 amper dc ona mahsuben dedim akım sınırlaması yapmış olmazmıyız

Köprü diyotun 10 amper değeri, uygun şartlarda maksimum çalışma akımıdır. Siz yükünüze göre bu diyotun üzerinden 20 amper geçirmek istediğinizde diyot buna engel olmayacak, aşırı ısınmaya başlayıp arızalanana dek görevini yapacaktır. Serkan abinin de dediği gibi diyot akım limitlemez.
Ayrıca size tam doğrultulmuş dc gerilim gerekli sanırım, bir köprü diyotla alternatif akımı dalgalı dc gerilime çevirip inverter e girerseniz sağlıklı çalışacağını sanmıyorum.

Turn on voltajı 250 volt. Size 250 volt 1.5 amper akım sınırlama devresi işinizi görür. Ancak piyasadaki led sürücüleri anahtarlamalı çalışıyor. Seri bağlanması ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum. Ancak örnek siz minimum voltajın biraz üzerine çıkın bu nedir 250 + 50 volt gibi.. Üst limiti aşmamak alt limitin biraz üzerinde olmak lazım.

Yeterli miktarda sürücüyü seri bağlayıp her sürücü çıkışına diyotla bir kondansatör eklenerek gücün kapasitör üzerinden çekilmesini sağlayabilirsiniz düşüncesindeyim.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri