Danfos tlx 12,5 kw hakkında

Bunu diyeceklerini biliyordum.

Bu cihazı diyelimki o parçayı buldunuz nasıl test etmeyi düşünüyorsunuz?

Cihazın voltaj çıkışına elektrik mi vermeyi planlıyorsunuz?

Bence bu biraz riskli bir işlem. Bu bilgiyi nereden edindiniz?

Ben şöyle düşündüm. Misal solar panel girişi yerine farklı bir kaynaktan DC voltaj verip çıkıştan 3 faz alıp küçük bir motor yada yük çalıştırmak gibi düşünmüştüm. Ne bileyim mesela 3 tane akkor telli lamba gibi.

Cihazın voltaj çıkışına elektrik mi vermeyi planlıyorsunuz?

Bence bu biraz riskli bir işlem. Bu bilgiyi nereden edindiniz?

Ben şöyle düşündüm. Misal solar panel girişi yerine farklı bir kaynaktan DC voltaj verip çıkıştan 3 faz alıp küçük bir motor yada yük çalıştırmak gibi düşünmüştüm. Ne bileyim mesela 3 tane akkor telli lamba gibi.
Evet abi bende baştan öle düşündüm internette kurulumunu seyrettim baştan ac çıkışına güç veriyor ekran geliyor ayarlarını yapıyor sonra altan kırmızı şartelden güneş panellerini açıyor bu şekilde zaten cihazıda tahminim kurulum yaparken n yada toprağa faz bağladılarda böyle oldu

Ac vermemeli aküden verse anlarım

Malesef araştırmadan bende öyle düşünüyordum ama öyle değil ongrid te çalışıyor adam elektiriği bağlıyor ayarları yapıyor ondan sonra güneş panellerinin şartelini alttan açıyor videoyu ekliyorum sonlarına doğru dikat edin

Ac vermemeli aküden verse anlarım
Dc girişle alakası yok ekran gelipte çalışma ayarlarının yapılması zaten 250 vdc den aşağı üretime geçmiyor 250vdc-1000 vdc arası çalışıyor 800 vdc de %98 verimle çalışıyor

Evet arkadaşlar gerekli yanık yerlere elemanları taktım şuan üç faz 220 volt ve nötr verdiğimde cihaz çalışıyor fakat ekranda saçma sapan cizgiler vs çıkıyor software sinde bi sorun var sanırım eternet ara yüzü ile cihazla haberleşemiyorum software sini ve yükleme uygulamasınıda buldum sanırım rs 485 üzerinden cihaza yazılım yükleniyor rs 485 cıkışı rj45 olarak yapılmış bunu direk eternet kablosuyla bilgisayarın eternet çıkışına bağlasam olmaz heralde yani cihaza rs 485 üzerinden nasıl bağlanacağım eke türkçeye çevrilmiş kullanım klavuzunu ekliyorum pdfnin sonlarına doğru bağlantı şekillerini gösteriyor bana anlatacak olan bi arkadaştan yardım bekliyorum saygılar

Ekli dosyalar

• Tlx_basvuru_kilavuzu.pdf
    7.1 MB · Görüntüleme: 2

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler