Danfos tlx 12,5 kw hakkında

joker__

Üye
Merhaba arkadaşlar internetten danfos marka tlx 12,5 kw model solar inverter aldım arızalı şekilde bu ürünle ilgili bilgisi olan ve arızası hakkında görüşlerini bekliyorum normalde fiyatı nedir vb. 150 tl ye aldım ürünü şuan kargoda yarın elimde olacak satan arkadaş fazla bilgi sahibi değil fuarda kullanılmış sigorta bölümündede yanık varmış dediğine göre ve hiç tamir vs ile uğraşılmamış alta fotorafları ekliyorum yani satın aldığım kişinin ilana koyduğu fotorafları ürün 35 kg
Screenshot_2017-01-15-17-22-00.png
Screenshot_2017-01-15-17-22-11.png
Screenshot_2017-01-15-17-22-32.png
Screenshot_2017-01-15-17-22-55.png

Dostum merhabalar,

Resimlerden gorunen sanki oradaki terminal klemensi gevsek kalmasindan dolayi isinma ve yanma gerceklesmis gibi gorunuyor. Elinize gecince detayli bir resimlersiniz bakariz.

Ayrica sunu merak ediyorum. Bu mppt ssolar inverteri ne yapmayi yada nasil kullanmayi dusunuyorsunuz?

Fikriniz nedir?

Dostum merhabalar,

Resimlerden gorunen sanki oradaki terminal klemensi gevsek kalmasindan dolayi isinma ve yanma gerceklesmis gibi gorunuyor. Elinize gecince detayli bir resimlersiniz bakariz.

Ayrica sunu merak ediyorum. Bu mppt ssolar inverteri ne yapmayi yada nasil kullanmayi dusunuyorsunuz?

Fikriniz nedir?
Yaparsam satarım iyi bi ücret veren olursa yapamazsam bozuk halde 150 tl den fazlaya satarım heralde ben ek iş olarak böle şeyleri alıp satıyorum çiftçilikten de çok kazanıyorum elektironik cihazlar hidrolik ve pnömatik ekipmanlar satıyorum ikinci el sahibindende

Anladim o zaman cihaz bi gelsin bakalim hadi hayirli isler

Evet cihaz elime geldi fotorafta görünenden çok büyük ve ağır yanık yerdeki elemanın pcb üzerindeki kodu rv 203 diğer mavi yuvarlak olan varisatör heralde onlar onlarla aynı ama formu dikdörrgen ve plastik kılıflı daha çok bi siwiç yanmış gibi nedir burdaki eleman

Birde internetten araştırma yaptım biraz yabancı bi sitede bi fotoraf buldum yanık olan yerde dikdörtgen siyah parça var bu bendeki yanık yerdeki elemanın altında 3 adet bacak yeri var bu röle yada sigorta olabilirmi 3 baçaklı röle olurmu çıkış kısadevre yada aşırı yük uyarı rölesi falan birde neden varisatör lerle aynı kodu koymuşlar pcb üzerinde buraya?

İnternette bulduğum sağlamının fotorafı

Ekli dosyalar

• Danfoss%20Inverter%20CLX%20Home%20str%C3%B8mforsyning%20Power%20supply.JPG
    Danfoss%20Inverter%20CLX%20Home%20str%C3%B8mforsyning%20Power%20supply.JPG
    408.2 KB · Görüntüleme: 26
Benim görebildiğim o siyah bir soket yuvası gibi görüyorum. 3 bacaklı bir soket yuvası sanki..

İnternette baktım kurulum kitapçığına baktım ama burası ile ilgili bir detay bulamadım.

Benim görebildiğim o siyah bir soket yuvası gibi görüyorum. 3 bacaklı bir soket yuvası sanki..

İnternette baktım kurulum kitapçığına baktım ama burası ile ilgili bir detay bulamadım.
İnternetten bulduğum son eklediğim fotorafta sağlam hali var soket yuvası yok üstü kapalı tıpkı röle gibi

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri