dalgıç pompa

Soldaki klemenslerde karar ma var!Kablolarda yüksük kullanmadığı için usta bağlantılar gevşek kalmış klemes ve cihaz zarar görebilir.Kabloları bu işi bilen birine yüksük taktırıp bağlatın sakın siz denemeyiniz eğer dikkatsiz ve bilgisizce yapmaya kalkarsanız canınızdan olabilirsiniz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çalışmasında sıkıntı yok çalışır.Motora topraklama bağlanmasa da çalışır zaten.Topraklama koruma amaçlı yapılır.
tesekkur le hocam ilginiz için kırsalda olduğu için sıkıntı iyi bilende bi elektrikçi bulmak lazım dediğiniz gibi

ama calışıyor ve su çekiyor hocam reset dugmesne 2kez basınca basınca su çekmeye başlıyor ama dedeğim gibi otomatik su çekmiyor
Sistem arızaya geçtiğinde ana ekranın resmini çekip yüklermisiniz.Reset yaptığınızda çalışmaya başlıyorsa cihaz bir alarm vermeli reset yaptığınızda çalışmaya başlıyor demek ki o alrm neymiş onu görelim.

Sistem arızaya geçtiğinde ana ekranın resmini çekip yüklermisiniz.Reset yaptığınızda çalışmaya başlıyorsa cihaz bir alarm vermeli reset yaptığınızda çalışmaya başlıyor demek ki o alrm neymiş onu görelim.

Alarm yada hiç bir ışık yanmıyor kumanda da kuyuya ilk defa gelip şalterini açtığımızda 2 dk su çekip yavaş yavaş amper 1,52 de 1,38 e kadar düştüğü dikkatimi çekti sonra pompa su çekmiyor zaten bu kez ben reset tuşuna basıyorum 45 dk su çekiyor bir bir buçuk saat kadar beklediğimde kuyu su çekmeye çalışıyor yine 2 dk kadar çalışıp amper 1,52-55 ten 1,38-37 ye kadar inip kuyu su çekmiyor ve tekrar reset tusuna basınca 40-45 dk kadar su çekiyor her defasında böyle .

Kumanda resmini ilk sayfada yollamıştım

su çekerken kaç amper gösteriyor su çekmediğinde 1,38-1,37 demişsiniz su çekerken kaç amper?eğer su çektiğinde amper yükseliyor su çekmediğinde amper düşüyorsa kuyuda su bitiyor su olmadığı için amper düşüyor sonra siz resetlediğinizde su tekrar motor hizasına geliyor ve su bitene kadar motor su çekiyor durum böyle anlaşılıyor söylediğinizden.O zaman motoru bir kaç metre aşağıya indirme imkanınız varsa indirin su seviye elektrodlarınız doğru bağlanmamış şimdi kablo bağlantılarını gösteren resme baktım orada su seviye elektrod bağlantısı görünmüyor klemenslerde köprü bağlantı yapılmış mı?sanırım bir köprü var ve sistem suyun bittiğini algılamıyor ve çalışmaya devam ediyor eğer suyun bittiğini algılamıyorsa motoru yakabilirsiniz ve size çok daha pahalıya patlar tamir ettirmek.

su çekerken kaç amper gösteriyor su çekmediğinde 1,38-1,37 demişsiniz su çekerken kaç amper?eğer su çektiğinde amper yükseliyor su çekmediğinde amper düşüyorsa kuyuda su bitiyor su olmadığı için amper düşüyor sonra siz resetlediğinizde su tekrar motor hizasına geliyor ve su bitene kadar motor su çekiyor durum böyle anlaşılıyor söylediğinizden.O zaman motoru bir kaç metre aşağıya indirme imkanınız varsa indirin su seviye elektrodlarınız doğru bağlanmamış şimdi kablo bağlantılarını gösteren resme baktım orada su seviye elektrod bağlantısı görünmüyor klemenslerde köprü bağlantı yapılmış mı?
Su çekerken1,52-1,55 amperde su çekiyor, fakat su olmasa ben ikinci kez bastığımda nasıl 45 dk su çekiyor 2dk içinde 45 dk akacak kadar su birikmez bir birbuçuk saatte 45 dk akacak kadar su birikiyor su bitince otomatik kapanıyor su yok ışıgı yanıyor ama su varken ışık yanmıyor tek sorun su varken otomatik çekmemesi ben dk ara ile reset tusuna basınca su çekmeye devam ediyor

Son düzenleme:
Ilk mesajdaeklenen resımde, alarm olarak "su yok"lambası yanıyor, zaten amperın de düşmesi suyun bittiğini ve seviye elektrodlarının su görmediğinden motoru durdurduğu ve alarm lambasını yakdığı görülmektedir.

Su çekerken1,52-1,55 amperde su çekiyor, fakat su olmasa ben ikinci kez bastığımda nasıl 45 dk su çekiyor 2dk içinde 45 dk akacak kadar su birikmez bir birbuçuk saatte 45 dk akacak kadar su birikiyor su bitince otomatik kapanıyor su yok ışıgı yanıyor ama su varken ışık yanmıyor tek sorun su varken otomatik çekmemesi ben dk ara ile reset tusuna basınca su çekmeye devam ediyor
Burada yazdıklarınızdan anlaşılan bu!Sizin yüklediğiniz kablo bağlantılarında su elektrod bağlantısı görünmüyor.Su kuyunuz yüksek su kapasiteli olabilir ama su pompanız gelen su dan daha fazla su basıyor olarak anlaşılıyor siz resetlerken ve arıza durumunda motorun durduğu zaman içinde kuyu eksik suyu tamamlıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri