Dalgıç pompa seçimi

En son mesajdan başlarsak;

Dalgıç pompanın nerede kullanılacağı önemli (Temizsu, Pissu). Temizsu sistemlerinde kuyu loglarına göre pompa yerleştirilir. Benim uygulamalarımda sistemin ucu kapalı ise o zaman frekans konvertörü tercih ediyorum. Yani su borusu tapalı ise yada hattın ucu bir depoya bağlanmıyorsa. Bu durumlarda frekans konvertörü basınçca göre sistemi yormadan işletme yapılmasını sağlıyor.
Eğer atıksu için ise kırıcılı olmasını tercih etmeliyiz. Kırıcılı demek pompanın emiş kısmının sıkışma olmasını önlemek için bıçaklı olması demek basitçe. O zaman frekans konvertörü ağır şartlı seçilebilir.
Bu konuda son olarak Frekans konvertörü pahalı bir çözümdür. Uygulamada kök3 bağlantı modelinide bir araştırın derim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Pompa seçimi için benim kullandığım formül:

N (kW) = ( Q (lt/sn) x H (m) x g ( kg/lt) ) / 102 x hp (%)

Q: debi
H: basma yüksekliği
g: yoğunluk (ben genellikle uyuglamalarımda 1.2 seçiyorum temizsu için)
hp: pompa verimi

şöyle söyleyim hocalarım yardımcı olursa sevinirim 2 hp bir dalgıç pompa ile 1600 waat lık güneş paneli + 3000 wat inverter ile direk çalışırmı çalışırsa saatde 30 metreden ne kadar su ala bilirim saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri