Daire içi yeni dağıtım panosu

Arkadaşlar tekrar merhaba,
Size konu açtıktan sonra, bir arkadaşla mesa çamlıca evlerine gittik. Orada yapmışlar dediklerimi. Hatta Bilgi Teknolojileri ve İletişim dairesinin verdiği zorumluluk var. aşağıda görebilirsiniz. Artık uydu ve internet için daire içi pano istiyorlar.
https://www.btk.gov.tr/tr-TR/Sayfalar/Bina-Ici-Elektronik-Haberlesme-Tesisati-Teknik-Sartnamesi

btk_yonetmelik.jpg

@YaşlıUzman abim teşekkürler yardımın için benim sorum aşağıdaki fotoda dahaa iyi anlarsınız, kolon hattı sağlam 6mm NYA ama bina eski 1996 yapımı ve ben yeniden kolon hattı çekmek istemiyorum (sayaç değişimi, eski sebepler) eski sigortaya KAK koyayım yoksa ek mi yapayım?
IMG_0457.jpg

Daire içi uydu santraline takılmayın. sonuçta kablo tv kullanılacak onların swichi dağıtım için yeterlidir.
Sadece şimdi söylediklerinize takıldım acaba alt alta ayrı panomu koysak. Bu arada tüm panolar sıva altıdır.

Teşekkürler hepinize

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Aynen anladığım gibi işte ek yerine kaçakakım rölesi ile sigortayı oraya koy dedim bende zaten.

@YaşlıUzman abim, Kaçak akım rölesine kolon hattını bağlayacağım, çıkışından panoya 6mm NYA besleme yapıp sigortaları panoya koyacağım 20 sigorta.

Diğer hususta ne dersiniz? Uydu ve Data yı ayrı panoda mı tutsam, yoksa aynı panonun sağ kapağında mı toplasam? Parazit beni düşündürüyor.

Giriş çıkışlarda yaklaşımlar kaçınılmaz olacağından ayrı değerlendirmende fayda var.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri