Daire içi 380V priz hattı?

daire tali panosuna kadar olan kısım zaten her zaman 3 faz çekilir zaten,, 4x6/6 gibi kablolarla. Ancak burda istenilen daire içerisi, prizler 380V 2 faz,, aydınlatmalar yine normal tek faz olur sanırım.

5x2.5 kablo deil de 4x2.5 kullanılması gerekmez mi,, çünkü 2 faz 1 nötr 1 topraklama ..

dairede 2 fazla çalışan cihazlar içinmi pirizleri 2 fazla beslemek istiyosunuz ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
benim bildigim iki faz arası 380V oldugu için 2 fazla beslemek yeterli gelmez mi?

benim bildigim iki faz arası 380V oldugu için 2 fazla beslemek yeterli gelmez mi?

2 faz 380volt ama bu yeterli değil Projeyi uygulamak esastır.Kaynak makinaları dışında çoğu alıcı 3 faz kullanır Yani sadece 380 değil 3 faz

Cihaz 3 fazlı ise büyük ihtimalle güç R-S, S-T, R-T arasına orantılı olarak dağıtılmıştır.Bu nedenle 3 fazıda cihaza götürmeniz gerekir.

3 FAZ için ya 3 faz gidecek ve yanında toprak, nötr de olmalı. aynı asansör tesisatına giden 3 faz gibi yapılmalı.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri