Daire Eletrik Projesi Yardim

jus7ic3

Üye
Arkadaslar,

Bir dairenin elektrik tesisati projesini cizdim. Daire antalyada. Priz linyeleri, camasir, kombi, bulasik makinesi, aydinlatma, 4 adet klima, zil derken toplam linye sayisi 17 oldu. Sizce bu normalmidir ? Her bir klima icin ayri bir linye, camasir, bulasik, firin, kombi icin ayri bir linye, diger priz grublarinida 6-7 olacak sekilde bir linyeye koydum. Sizce sececegim sigorta kutusu kaclik olmali ? Bir ornek modelini bana atablirmisiniz ? Yardiminizi bekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
7 priz sortisi 1 linye olur
9 ışık sortisi 1 linye olur.
özel linyeler ayrı çekilir. ne kadar sigorta varsa sigorta kutusu sigorta sayısına göre değişir. 60 sigortalı tali panolar bile var.

Peki 20 modullu sigorta kutusu ornegi yollarmisiniz. ABB veya siemens in panolari olabilir

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri