Dahua ip kamera 8 poe li poelere taktığım kameralarda görüntü gelmiyor

aydd

Üye
arkadaşlar dahua ip kamea ver dahua 2mp kamera var. cihazda 8 tane poe girii mevcut.
lan girişine bişey takmıyorum.
poe kamerayı ethernet kablosu ile cihaza bağlıyorum. kamera arıyorum fakat kamera falan hiç bir şey bulmuyor. sebebi nedir ?
birde bişey dikkatimi çekti kamera elimdeyken kamera içinden tık tık diye kafa atma sesi geliyor. 3 tane sıfır kamera var 3 ü de bozuk oolma ihtimali yok herhalde.ayarlardan bişey değişmem gerekiyormu .
normalde direk arama yapınca listeye gelmesi gerekiyor ama listede bişey yok.
kameralara sadece ethernet kablosu takıyorum. güç girişi vermiyorum. Poe ile bağlanınca güç vermeden çalışması gerekmiyormu. etherneti kablosunu ilk bağladığımda kırmızı ışık yanıp sönüyor.
eski sistemleri kuruyorduk ta bu ip kamera biraz farklı arızalı bişey varda bizemi denk geldi anlamadım

Güç ve poe girişi ayrı ise çalışmaz(Hasan beyin dediği gibi).
Şimdi sana ethernet portunda raw socket açıp ağı taraman lazım dersem "UHH" diyeceğine eminim.
IP ayarları genelde statik olur(Server modunda(kamera)). Normalde içine bir IP tanımlanmıştır fakat senin aldığın IP netmask değeri diğer IP guruplarındaki cihazları görmeni engelleyebilir.
Bunun için ağ kartınızın netmask değerini 255.0.0.0 yapman gerekir ki (A class) tüm alt ağlardaki (B,C class) cihazlara erişiminiz olsun.
Sisteminiz bir DHCP sunucusuna bağlı ise mutlaka havuz değer aralığı içinde bir IP atamanız gerekir(Eriştikten/ayarladıktan sonra). DHCP sunucusu birden fazla alt ağlarda sorun çıkarır(Donar, IP vermez vs. vs.)

Network scanner diye bir program var (ARP sniffing yapar) onu kullanarak cihazınızın hangi IP de olduğunu bulabilirsiniz. Şayet bir kamerada ethernet portu varsa üzerinde açık bir yerde MAC adresi yazar, bu adresten cihazınızın adresinin doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Kameranız DHCP modunda ise ve modem yada gateway ona IP adresi vermemiş ise bağlanmanız imkansızdır(raw socket hariç).

Ayrıca poe bağlantısı RJ45 ise 7-8 numaralı pinler besleme ucudur(+/-). Ürünün dökümanında pinot diagramı mevcuttur.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri