dış ünite elektrik baglantısı

detay0101

Üye
lg beko dış ünite elektirik baglantısı hakkında yardım istiyorum dış ünitede 4 çıkışlı50 mf kapasitör ve 8 mf cbb 60 kapasitör var han gi uclar nereye takılacak yardım edereseniz sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
lg beko dış ünite elektirik baglantısı hakkında yardım istiyorum dış ünitede 4 çıkışlı50 mf kapasitör ve 8 mf cbb 60 kapasitör var han gi uclar nereye takılacak yardım edereseniz sevinirim
mavi uçları kapasitördeki c ucuna takın....
fan dan gelen sarı kablo kapasitördeki fan kısmına
kompesörden gelen (muhtemelen)kırmızıda herm ucuna takın...

kapasitör üzerinde bir şey yazmıyor sarex markabeyaz cbb60 50 mf 45 vac brde bunun ynında yine 4griş cbb 60 450 v 8 mf iki kapast var

usta kapasitör iki tane bunda sarex marka beyaz plastik bir kapasitör 50 mf bir de bunun yanında yine beyez plastikten 8 mf kapasitör var küçük

2 adet kapasitör varsa iç üniteden gelen kabloları bağladığın klamensteki 2 numaradan gelen mavi kabloyu her 2 kapasitörede çekmelisin. komresörden ve fandan gelen mavi kablolarıda aynı uçlara yani nötüre bağlamalısın. büyük kapasitörün diğer ucuna komresörden gelen kabloyu ( sarı veya kırmızı renkli olacak), küçük kapasitörün diğer ucunada fandan gelen kabloyu ( sarı veya kırmızı renkli olacak) bağlamalısın

kapasitör kısmını ortadaki kısmı ikiye ayırarak 2 ayrı kapasitör gibi düşünerek bağlantısını yapabilirsin dostum
sevgiler hakan

kardeşim dış ünite klemens kapağı üzerinde bağlantı şeması var bi bak yardımı olur bence...;)

Konu kirliliği olmasın diye buradan soruyorum. Klima dış ünitesi ile bir soğutma sistemi kuruyorum ama dış ünite elektrik bağlantısını nasıl yapmalıyım yardımcı olur musunuz ?

Dijital Termostat ile kontrol edeceğim dış üniteyi

Ekli dosyalar

• 20170313_105328.jpg
    20170313_105328.jpg
    187.4 KB · Görüntüleme: 40
  • 20170313_105322.jpg
    20170313_105322.jpg
    224.5 KB · Görüntüleme: 67
  • 20170313_105436.jpg
    20170313_105436.jpg
    230.1 KB · Görüntüleme: 48
Bu dış ünitede "main control board" adında kart var. İç ünite bu karta bilgi gönderip dış ünite bu duruma göre çalışıp duruyor defrost işlemi yapıyor.

İç ünite bağlantısı yoksa ,

Dış ünite kartı sökülecek kompresör kontaktörü dış fan ve 4 yollu vana kabloları tesbit edilecek. Cihaz bir termostat aracılığı ile kompresör kontaktörü ve dış ünite fanı kontrolü sağlanacak. 4 yollu vana ısıtma yada soğutma seçimine göre ayrıca devreye sokulup çıkarılacak.

Bence dış ünitenin olduğu noktaya bir küçük plastik pano ve içerisine termostat konulabilir. Bu panodan kontrol kabloları içeri girerek gerekli bağlantılar yapılarak güzel bir kontrol sağlanabilir.

Uzun süre çalışacaksa mesela kışın soğutma yapacaksa fan kontrol sistemi eklenmesi gerekebilir. Kışın soğuk havalarda fanı durdurmak gerekebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri