düşük kapastif değer ölçümü

kenan_37

Üye
merhaba arkadaşlar.çalıştığım hastanenin endeks bilgileri şu şekilde.05.02.2014 tarihinde aktif:8617 reaktif:669 kapastif:399,342
03.03.2014 tarihinde aktif:8854 reaktif:701,944 kapastif:400,099 aktif tüketim farkı 237kw reaktif tüketim farkı:32,94kvar kapastif tüketim farkı:0,757.kapastifin düşük olması sorun yaratırmı(sayaç çarpanı:30)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
değerlerin iyi iyi bi sorunun yok endüktif % 13.92 kapasitif % 0,84 oranların iyi endüktifte & 20 yi kapasitiftede %15 i geçmediğin sürece sorun yok
merhaba arkadaşlar.çalıştığım hastanenin endeks bilgileri şu şekilde.05.02.2014 tarihinde aktif:8617 reaktif:669 kapastif:399,342
03.03.2014 tarihinde aktif:8854 reaktif:701,944 kapastif:400,099 aktif tüketim farkı 237kw reaktif tüketim farkı:32,94kvar kapastif tüketim farkı:0,757.kapastifin düşük olması sorun yaratırmı(sayaç çarpanı:30)

merhaba
artisstkumralın dediği gibi ama sorun şuki tek fazdanmı ölçüm yapıyorsun?
1: değerleri düşürmek için kondansatör ilavesi yapman gerekli monafaze.
2: harmonik olabilir
3: rkgr 3 fazdan ölçüm yapanla değiştir tek fazzsa.
4: saatin x5 ise akım trafolarınında aynı değerde olması gerekli.

Endüktif reaktif değerinizi düşürmenizde fayda var. Bunun nedeni %90 dengesiz yüklenme neticesi kondansatör kademe güç dağılım hatası, tek fazlı kondansatör yetersizliğidir. Devreye hızlı girip çıkan yükler olabilir, rölede Ton ve Toff sürelerinin set değerleri yüksek olabilir (Bu değerleri kondansatör üreticilerinin tavsiye ettiği sürelerin altına ayarlamak için önlem almak gerekir (Deşarj ünitesi).)

Endüktif reaktif değerinizi düşürmenizde fayda var. Bunun nedeni %90 dengesiz yüklenme neticesi kondansatör kademe güç dağılım hatası, tek fazlı kondansatör yetersizliğidir. Devreye hızlı girip çıkan yükler olabilir, rölede Ton ve Toff sürelerinin set değerleri yüksek olabilir (Bu değerleri kondansatör üreticilerinin tavsiye ettiği sürelerin altına ayarlamak için önlem almak gerekir (Deşarj ünitesi).)
kompanzasyon sistemi çok eski. r.g.k.r tek fazlı sistem sağlıklı çalışmıyor.röleyi üç fazlı röle ile değiştirmek istiyoruz.akım trafoları sayacın akım trafoları gibimi olmalı.akım trafolarını sayacınkilerden öncemi yoksa sonramı koymalıyız.akım trafolarının yerleri nasıl belirleniyor.

kompanzasyon sistemi çok eski. r.g.k.r tek fazlı sistem sağlıklı çalışmıyor.röleyi üç fazlı röle ile değiştirmek istiyoruz.akım trafoları sayacın akım trafoları gibimi olmalı.akım trafolarını sayacınkilerden öncemi yoksa sonramı koymalıyız.akım trafolarının yerleri nasıl belirleniyor.

Bu zamanda tek fazdan akım bilgisi alan röle ile merkezi kompanzasyon yapmak mümkün değil çünkü dengesiz yüklenme tesisler için kaçınılmaz bir durumdur.
akım trafosu değerleriniz yük akımının seyrettiği maksimum değerinin bir üst akım değerinde olması uygundur. örneğin; yüklenme 40A'i hiç geçmiyor ise 50/5 akım trafosu uygundur. Kompanzasyon akım trafoları Class:0,5 olmalıdır. Sayaçtan sonra yük tarafına doğru, ana hat akımını görecek şekilde bağlanmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri