CQM1-CPU21 belirli aralıklarla Error Led i yakıyor

iibrahimc

Üye
Arkadaşlar makinamızda Omron CQM1 CPU21 plc var ve belirli aralıklarda hataya geçiyor...Online olup baktığımdaki hata ;

01,"Önemli"," Ayarlanmadı 00:00:00","0x809F","Sistem Sorunu (FALS) Hatası 9F"

bu hata neden kaynaklanıyor olabilir ....

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Problem Giderildi..İki sistem yani 2 adet CQM1 Cpu-21 uzak mesafefen RS-422 ile haberleşiyor...Ve burada iki taraftada RS-232 den RS-422 ye converter kullanılıyor...Aynı zamanda bu rs422 hat ile besleme kabloları yanyana gidiyor..Yıllar önce bu rs232 den 422 ye modüllerin birinin içindeki +- 5 V DC/DC converter arızalanmıştı ve ben bunu normal voltaj regülatörüyle (7805-7905) devre kurarak çalıştırmıştım...Böyle olunca haberleşme portuyla besleme arasında dc/dc converter olmadığından yalıtım kalkmıştı...Ama yıllarca problem olmadı ..daha sonra bu problem olunca aklıma geldi ve modülü söküp yerine orjinalini taktım , plc bir daha hata verdi...

Problem Giderildi..İki sistem yani 2 adet CQM1 Cpu-21 uzak mesafefen RS-422 ile haberleşiyor...Ve burada iki taraftada RS-232 den RS-422 ye converter kullanılıyor...Aynı zamanda bu rs422 hat ile besleme kabloları yanyana gidiyor..Yıllar önce bu rs232 den 422 ye modüllerin birinin içindeki +- 5 V DC/DC converter arızalanmıştı ve ben bunu normal voltaj regülatörüyle (7805-7905) devre kurarak çalıştırmıştım...Böyle olunca haberleşme portuyla besleme arasında dc/dc converter olmadığından yalıtım kalkmıştı...Ama yıllarca problem olmadı ..daha sonra bu problem olunca aklıma geldi ve modülü söküp yerine orjinalini taktım , plc bir daha hata verdi...

vermedi diyecektim...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri