CosFi Ne demektir?

powerxxx

Üye
Genel Olarak Bilgi Verirseniz.Cok sevinirimm

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Belli bir frekansta AC güç ile beslenen yükün uçlarında gözlenen akım dalgası ile voltaj dalgası arasındaki faz farkıdır.(okuyunca ben de anlamıyom elektrik makineleri defterimde böyle yazıyo ama kısaca derste faz açısı diyoruz.0.8 olarak değer veriyoruz...

hocam şimdi size kısaca anlatayım cosfi açısı gerilim ile akım arasındaki açıdır
bu açı genelde Z=V/I hesabındaki açıdan bulunur eğer aço pozitif ise endüktif negatif ise kapasitiftir ve cosfi açısı ne kadar buyukse o kadar iyidir bu demektir ki o oranda aktif güç sisteme verilir

Aktif gücümüzü yüke bağlı olarak değiştiren açı değeri.Bu değeri yükteki endüktif veya kapasitif değer belirler.

hocam şimdi size kısaca anlatayım cosfi açısı gerilim ile akım arasındaki açıdır
bu açı genelde Z=V/I hesabındaki açıdan bulunur eğer aço pozitif ise endüktif negatif ise kapasitiftir ve cosfi açısı ne kadar buyukse o kadar iyidir bu demektir ki o oranda aktif güç sisteme verilir

bahsettiğiniz açı büyükse yandınız demektir. açının normalde sıfır olması istenir. 0 derecenin cosfi değeri 1 olur.;)

bahsettiğiniz açı büyükse yandınız demektir. açının normalde sıfır olması istenir. 0 derecenin cosfi değeri 1 olur.;)

Buraya yazmak zorunda kaldım bu sorunu başka bi yere iletemedim.
Benim gönderdiğim mesajları neden siliyorsunuzzz. Bi türlü anlam veremiyorum.yaklaşık 10-15 mesajım silinmiş...Bunun nedenini öğrenebilirmiyim.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri