connektör kablosu

devil190795

Katılımcı Üye
merhaba arkadaslar elimizde bir tane indiksiyon makınesı var bunun bir adet connktor kablosuvar 25 pinli paralel port kablosu aynı makıneden bıtane daha var onun kablosunu ölçtüm birebir aynısından yaptım kablonun soketını acamadıgım ıcın (_pres baskı_ ) oyuzden dısarıdan pinlerini buzer ıle olctum fakat calısmadı
kablonun 1 ucunda salve dier ucunda main yazıyorr
cıft tarafıda erkek kablonun

Ekli dosyalar

• indir.jpg
    indir.jpg
    8.6 KB · Görüntüleme: 5
Moderatör tarafında düzenlendi:
25 pin karşılıklı buzzer testiyle yeni kabloyu yapmışsın buraya kadar tamam.Her pin sadece karşılığıylamı irtibatlı yoksa atıyorum 1 nolu pin hem 1 hem 3 hem 5 nolu pinle irtibatlı olabilir. Olası köprüleri kontrol ettinizmi.

evet pini buldukdan sonra bırakmadım dıer pinlerlede koprulerı varmı dıye tek tek kontrol ettım fakat orjınal soketın ıcınde bır transıstor drenc vs ola bılırmı yada ufak bır entegre

Evet elektronik bi eleman olma ihtimali var ama siz pin ölçümü yaparken direnç var ise arada ölçü aletinde bunu farkederdiniz gibime geliyor. çok küçük değerli bişey değilse

acıkcası hıc bakmadım sadece buzer sesını dınledım kabloda sıparıs versek yurddısından gelecek 130dolar dıyorlar

Bu mevzuları tutturmak zor oluyor , bir tek lehiminiz soğuk olsa direnç etkisi yapar , 50 tane pin var diyorsunuz , çok zor.

Kafanı karıştımak istemem de farklı bağlantılar olabiliyor, tekrar sakince ölçmelisin ekrana bakmayı da ihmal etme, kaliteli bir şey ise pres tarafında bakır ekranlama vardır oraya kadar sıyır kes.

lpt_comu.gif

yorumlarınız ıcın cok tesekkur ederım meslekdaslarım işin içinen cıkmadım 130 dolar verip alıcaz artıkk

Bu kablo burda satılmıyor mu tekrar kontrol ölçüm yapsan?

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri