Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

Merhaba samsunlu kadir,

bu yazılım Türkçe fakat ücretsiz değil. Bu yazılımı bir Türk mühendisi yaptı, yani bizim şirketin sahibi. Java'da yazıldığı için PARDUS'ta da çalışıyor, fakat talep bu yönde çok düşük olduğu için, uzun yıllar önce Linux işletim sistemlerine kurulum desteği durduruldu.

Fakat bizim şirket, sen şayet ticari kullanmıyorsan veya öğrenci isen lisans veriyor. Seninde durumun böyle ise bizi arıyabilirsin: Mert Bilgi İşlem ltd. Telefon. 212.676 52 48

Selamlar

Merhaba fletcher_arf,

eplan 5.5 ile cizilmiş bir programı cofasoda nasıl acarız?

Bunu yapabilmen için evvela Eplan 5.5'te projeyi EXF olarak
- Ana menü,
- Data exchange,
- Eplan --> EXF,
- Export,
- Project,
- Şimdi direkt sğdaki 3 nokta butonunu tıkla ve C: sürücüsüne kaydet.

Şimdi de cofaso'dan Proje import menüsünden az önce C: sürücüsüne kaydettiğin dosyayı bul ve oku.

Şayet almanlarda çizidiğin projelerin sembol kütüphanesi ynı değilse, bir hata verecek ve pencere çıkacaktır. Bunu gidermek için çıkan pencereden "IEC" sembol kütüphanesini seç

Bu kadar.

Kolay gelsin

Arkadaslar yeni başlayan yarışmada çizdiğimiz projelerde ne kadar detay isteniyor?Sadece güç ve kumandayı çizmemeiz yeterlimi yoksa klemens baglnatıları kapak cihaz seçimleri ve sipariş listelerini olusturmalımıyız yani programı ne kadar kllanmalıyız burada daha açıklayıcı bilgi verilemeli bence

Merhaba;
Öğretmenler için de okullarda kullanmak üzere aynı kolaylığı gösteriyormusunuz?

D
Merhaba samsunlu kadir,

bu yazılım Türkçe fakat ücretsiz değil. Bu yazılımı bir Türk mühendisi yaptı, yani bizim şirketin sahibi. Java'da yazıldığı için PARDUS'ta da çalışıyor, fakat talep bu yönde çok düşük olduğu için, uzun yıllar önce Linux işletim sistemlerine kurulum desteği durduruldu.

Fakat bizim şirket, sen şayet ticari kullanmıyorsan veya öğrenci isen lisans veriyor. Seninde durumun böyle ise bizi arıyabilirsin: Mert Bilgi İşlem ltd. Telefon. 212.676 52 48

Selamlar

Merhaba fener45,

doğrudur, okullara ticari kullanılmaması şartı ile (anlaşma yapılması gerekiyor) ücretsiz lisans veriyoruz.

Selamlar

Öncelikle herkese başarılar. Yarışmada bende varım ve çokta iddalıyım.

Yarışmayı hazırlayan arkadaşlara birkaç sorum olucak onları biraz zorlıcam ama kusura bakmasınlar.

Soru 3 - Bu soruda güç devresi istenmiş sanırım ama ne olur ne olmaz kumanda devresininde hazırlanmasına gerek var mı acaba ?

Soru 1 - Bu soruda istenilen Çalışıyor, arıza ve donma sinyalleri herhangi bir uniteye mi gönderilecek. Ayrıca çok araştırmış olmama rağmen motor koruma ve termik rölenin aynı hat üzerinde kullanılması beni biraz düşündürdü. Zaten motor korumalar termik özelliğine sahip nasıl bir uygulama olucak konuyu acarsanız sevinirim.

Yarışmada başarılar.

Merhaba skcam,

Soru 3 - Bu soruda ...
Bizler sorulara herkesin aynı şartlarda cevap vermesini talep ediyoruz. Sizce bu sorunun doğru cevbı, kumandaya gerek yok ise, bunu belirtin ve cevapları bize öyle gönderin. Değerlendirmeyi buna göre yaparız.

Soru 1 - Bu soruda ...
Yaptığınız tesbitler doğru, fakat tek doğru onlar değil. O sebeple TMŞ'lerin manyetik tarafıda var. Yani çift özelliktedirler. Yani soruyu doğru yorumlayarak çözümler sunun.

Bu soruları sormak zaten doğru çözüme giden yoldur.

Kolay gelsin.

s.a abicim ben projeleri çiziyorum şu anda ama bu projelerı size nasıl yollayacagım yani ben bu çizdiğim projeyi nasıl kaydedecegım ve format olarak nasıl yolllayacagım xml demissiniz proje export tan xml olarka kaydetttim acmaya calıstım int sayfasından birşeyler geldi acaba bu kaydetme şeklim dogrumu yanlişmı bir bana zaman ayırırsanız tsk ederim şimdiden hayırlı işler

XML DEN BİR GÖRÜNTÜ KAYDETTİĞİM DOSYAYI ACTIGIM ANDA GELEN GÖRÜNTÜ İNT SAYFASI...

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
- <pages>
<ePlan_version>6.02</ePlan_version>
<date>2009-12-17</date>
- <page id="41" name="15" type="TYPE_PAGE_SCHEM">
- <property>
<item code="2" value="900" note="Bölüm kodu" />
<item code="2100" value="" note="Sayfa açıklaması" />
<item code="2101" value="" note="Çizim numarası" />
<item code="2102" value="" note="Sayfa ek alanı" />
<item code="2103" value="" note="Sayfa grup alanı" />
<item code="2104" value="" note="Dosya referansı" />
<item code="2" value="903" note="Bölüm kodu" />
<item code="2105" value="3" note="Adım boyutu" />
<item code="2106" value="4" note="Sayfa boyutu" />
<item code="2107" value="1.0" note="Ölçek" />

Arkadaşım dosyayı doğru kaydetmişsin fakat,dosyayı açma metodun yanlış.Kaydettiğin dosyaya türkçe karakterler kullanmadan bir isim ver ve masaüstüne veya c sürücüsüne atıp tekrar programa dön.Döndükten sonra;
Proje
XML kutucuğunu tıkla
Proje import
Add file
Projeyi attığın yeri seç
Açmak istediğin projeyi tıklayıp open de
Next
Oku

Bu komutlara uyarsan eğer projen açılır,bu bilgilerin hepsi eğitim videolarında var izleyip öğrenmen senin için yararlıdır.Çalışmalarında başarılar dilerim.

hocam verdiğiniz setup ta 6.1 yerine 6.2 çıkıyor ayrıca 6.2 de hiç bir yeni proje dosyası açmıyor var olanın üzerinde değişiklik yapmaya vermiyor kısaca hiç işlem yapılamıyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri