Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

Mesut

Onursal Üye
Onursal Üye
Elektrik projeleri için branşında Türkiye lideri: cofaso ™
Tüm pano ve otomasyon projelerinizi hızlı, kaliteli ve hatasız tasarlayın.​

Eski ismiyle Eplan 6.1 olan, yeni ismiyle Cofaso 6.1 ile proje çizmek dahada kolay. Çizim aşamasında kullanım açısından sağladığı kolaylıklar, özellikler bakımından üstün, pan zoom özelliği eklenilen, içeriğinde Sembol tasarım editörü yer alan, bu branşta tek Türk yazılımıdır.

GunesVeCofaso.png

Selam;
Güzel bir konu açmışsınız Mesut Bey;
çizim programlarının içinde (benim kullandığım çizim programlarının içinde) en hoşuma gideni.
her şeyden önce kurulumu kolay ve UCRETSİZ: Yani beleşware :) süresi doldu,cracki kayboldu,FBI geldi BSA baskın yaptı derdi yok.
Örneğin lisanslı bir yazılım olan caddyy++ de zoom özelliği için ,zooma tıklıyorsunuz,bölgeyi seçiyorsunuz ve tıklıyorsunuz.Tekrar küçültmek için,eliniz alışkın değilse butonu arıyorsunuz falan.
Cofasoda sadece ortasında tekerlek bulunan bir mouseniz olması yeterli.Tekerleği dönürün yeter.Zoom yapıyor.
Devre elemanlarını birbirine bağlarken,ya da faz veya nötrden ek alırken, ucu ucuna denk getirme derdi yok.zaten bağlantıyı kendisi yapıyor.Ek yerleri için ayrıca ek parçaları olduğundan çizimler açık ve net.Kısacası çizim yapmak gerçekten çok keyifli ve kolay.
Ancak saydıklarım dışında iki tane olumsuz yönü var.
1-sembol kütüphanesinde sembolleri bulmak baştan çok zor.Yerlerini öğrenene kadar ne nerede listesi çıkarabilirsiniz ya da istediğiniz ve sık kullandığınız sembolleri bir klasörde toplayabilirsiniz.Bir de yeni sembol çizmek caddye göre zor .

2- ikinci ve en büyük dez avantajı,malesef ve malesef eğer TÜRKÇE BİLMİYORSANIZ bu programı kullanmanız imkansız :)

arkadaşlar
linklerden download ettim fakat java ile ilgili sorun cıkıyor
programla beraber olması gereken java sürümü veya eklentisi nedir link koyabilirsenız güzel olur.
exe4j indirdim bu programın ayarları var bu ayarlar cofasoft'u etkılıyormu nasıl ayarlanacak yardımcı olabılırmısınız

xp kullanıyorum programı çalıştıramadım bir yerdım exe4j dosyasınıda indirdim ama olmadı

maxialem ' Alıntı:
xp kullanıyorum programı çalıştıramadım bir yerdım exe4j dosyasınıda indirdim ama olmadı

hasantaskan ' Alıntı:
arkadaşlar
linklerden download ettim fakat java ile ilgili sorun cıkıyor
programla beraber olması gereken java sürümü veya eklentisi nedir link koyabilirsenız güzel olur.
exe4j indirdim bu programın ayarları var bu ayarlar cofasoft'u etkılıyormu nasıl ayarlanacak yardımcı olabılırmısınız

Linkte verilenleri download edip normal bir şekilde kurulumunu yapınca sorunsuz çalışıyor, nedir bu exe4j dosyası anlayamadım ? Nasıl bir hata uyarısı alıyorsunuz tam olarak sorun nedir ? Hata uyarısı alıyorsanız, ekran görüntüsünü print screen yapıp konuya eklermisiniz.

bu program javayı exe yapıyomuş ben bile yapamadımsa bilmiyorum yani ne diyim

Ben iş yerinde ve evde defalarca cofaso kurdum.Hiç sorunla karşılaşmadım.Ben bir PC cahiliyim.Ben bile kurdum.

evet arkadaşlar kuruluyor pcde php my admin ve msql yoksa çünkü bunlarıda tekrar kuruyo site tasarımı yapıyosanız bilirsiniz hata bunlardan kaynaklanıyo yani mysql den bu bir data base dir yani programın depolama aygıtı :) umarım yardımcı olabildik

Arkadaşlar,
Cofaso proğ. bende kurmayı denıyorum. Kuruum tmamlanıyor, çlıştır dediğimde , ekranda can't conec to
MySQL DB hatası verıyor. Ne yapabilirim..

Bu programında bir sınırlama varmı acaba?
Siemens ET200S modüllerinin dosyalarına nereden
temin edebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,842
Son üye
hpysu

Yeni konular

Geri