cnc router 60 cm * 60 cm yapmak istiyorum

çok teşekkürler. Umarım herşey yoluna tez vakit te girer

Geçmiş olsun herkese. Bizde de durumlar farklı değil.

Halk içinde mu’teber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihânda bir nefes sihhat gibi

Keşke bu kanuni sözünü her hastane girişine assalar. Bize "SUS" yapan hemşireden çok bu söz lazım. Bazı şeylerin kıymeti olmadığında anlaşılıyor.

merhabalar sabit mil hareketli somun için tavsiyenizi öğrenebilir miyim ?
y eksenine iki motor koymaktansa tek motor kayış aktarma hareketli somun ilişkisi ( nasıl anlatımsa ) kurmak istiyorum ama pek örneği bulamadım

Y eksen kremiyal düz dişli tahriki ile tek step motor için düşünüyorum değerli fikirlerinizi bekliyorum
yada . yine tek motor 2005 vidalı mil yine pinyon kayış iki kenara tek motor
valla artık solid e bakmaktan yazı yazamaz oldum :confused::confused:

bir nefes alayım konu yaşıyor biliyorum çokça yazıldı ama üzerlerinden hatırlı zaman geçti lpt rahmetli olduğuna göre hangi kontrol kartını tercih etmeliyim ? kapalı çevrim kontrol sistemlerine nasıl bakıyorsunuz ? bunun gibi
video=youtube;a2t8juC-VbY
yada bunun gibi

1-O tarz tuşların dandikleri kolay bozulur. Kalite makinelerdeki tuşlar normal buton gibidir.
2-Mach3 kullanarak özel macrolar yazma, özel butonlar ekleme vs gibi imkanınız ve destek bulma imkanınız olur.
3-SD karta sürekli dosya atma çok zahmetli. Bazen bir işi 10 defa gönderiyorsunuz olana kadar.

Smoottepper ethernet almayacaksa yine lpt breakout alın derim. USB'lerdeki tampon olayı vs. sıkıntılı bence.(sıkıntı yaşanmıyor ama)

Yanlış anlaşılmasın. AKZ'yi herkes beğeniyor. Ama en son Suat'ın uğraştığı şeyleri görünce çok eksik bir kart olduğunu gördüm. 1 ssr role bile koymamışlar. Belki bozulur diye filan. Ayrıca şemasına bakılırsa çıkışlara ayrıca bir daha opto bağlamayı filan öneriyor. Açıkçası lpt yetiyorsa kurcalamayın. Yalnız lpt'nin da tipleri var. Üzerinde 2 role olan, bütün çıkışları optolu,(tek modül değil ayrı ayrı opto modulleri olan), 12V extarnal ile çalışan bir model almalı.. Lakin bunlarında sorunu lpt'den dolayı inputlar yetmiyor.

Yani diyelim ki home switch yaptınız 3 tane input, 1 tane input'da zero touch probe'u için, 1 tane de E-stop, Etti 5.. fakat 4 input var. Dolayısıyla e-stop iptal oluyor. Limit switch yapacaksınız diyelim, 3 tane giriş olmuyor.

Tavsiyem 2 tane lpt kart almak ve PC'de iki tane lpt çıkışı ayarlamak.

Ya da hiç uğraşmayıp smoothstepper ethernet almak ama onda da soket kısmı sorun gibi..

abi biliyorum çok klişe oldu bu sayfalarda ama okurken sürekli o eskidi terimleri var hani o gün çok beğenilen bugün yerine daha iyisi gelmiş olur
tavsiye ettiğiniz kart var mı abı smoothsteper yada lpt

En ucuzunu al geç derim. https://goo.gl/49NPfm
Ama ileride baktın yeterli gelmiyor dediğimiz akz yerine ethernet bence daha mantıklı. Ben de öyle yapacağım ileride.

Smootstepperın farkını anlamak için bir video.. gerçi spindle hızını vermemiş.

Daha iyisi şu var. Güzel bir karşılaştırma videosu..

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri