Cnc de dişli yapma

1 adet 40 mm cap
1 adet 60mm cap
1 adet 30 mm cap
1 adet 70 mm cap diyorsun dogrumu anladım? dogruysa bunları oturtacagın göbek çapları ve varsa kama boşlugu olculeri ne ? olculeri dogru vermeye bak bol geldi ...dar geldi deme sonra

1 adet 40 mm cap
1 adet 60mm cap
1 adet 30 mm cap
1 adet 70 mm cap diyorsun dogrumu anladım? dogruysa bunları oturtacagın göbek çapları ve varsa kama boşlugu olculeri ne ? olculeri dogru vermeye bak bol geldi ...dar geldi deme sonra
Doğru usta göbek altıgen olacak 20 mm sen şimdi çizecekmisin abi birde çaptan diş sayısını nasıl belirledin onuda anlatırmısınız size zahmet

bi deneyelim :) 20 mm lik kenarları olan altıgen göbekli dişli dedin. 5 mm kalınlıgında pleksiden deneyeceğim bakalım ne cıkacak...

alttaki dosyaları incele, ögren belki ilerde kendi göbeğini kesecek duruma gelirsin..(kendini geliştirmen için söyluyorum yanlış anlaşılmasın)

işi pratiğe dökmek için excell dosyası hazırlamıştım onuda ekledim.

bu dosyalar herkese açık, lazım olan kullanabilir.

bu arada excell de başka dosyalarım varmıs, kusura bakmayın onları sileceğim...sadece dişli hesabı kalacak.. diğer dosyalar arge projelerimin ... yukleyen olduysa silmesini rica ediyorum diğer dosyaları.

Ekli dosyalar

• Disli_cark_cizimi.pdf
    256.9 KB · Görüntüleme: 24
  • sadece dişli hesabı.xls
    29.5 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Çok sağol ustam

bu arada 20 mm lık kenarlı 6 gen orta göbek 30 ve 40 mm çaplı dişlide oluşmaz.. 70 mm lik çark cizimi hazır..

siz dosyaları burayamı koyacaksınız benim o dosyaları açmam için acad lazımmı hocam

siz dosyaları burayamı koyacaksınız benim o dosyaları açmam için acad lazımmı hocam

autocad versiyon 10 olarak buraya atarım... yarın bir gun dişlileri kırarsan acad dosyasını bir lazer kesiciye verir metalden kestitirsin... dediğim gibi dişliyi takacagın orta gobek 20 mm lik altıgen ise o dişliyi yapamazsın cunku oluşan altıgenın çapı 40 mm civarında :).. ya göbeği küçültecen yada 30 ve 40 mm çaplı dişli yerine buyuk çaplı dişli kullanacan...

neyse burdan yuklenmiyor dosyalar... 60 ve 70 mm çaplı dişlilerini emailden gondereyim pm atarsan emailine.. pleksiden dişliyi buyuk ihtimal kırarsın o yuzden lazer kesim yapan bir yerde metalden kestirmeni tavsiye ederim sana

Son düzenleme:
autocad versiyon 10 olarak buraya atarım... yarın bir gun dişlileri kırarsan acad dosyasını bir lazer kesiciye verir metalden kestitirsin... dediğim gibi dişliyi takacagın orta gobek 20 mm lik altıgen ise o dişliyi yapamazsın cunku oluşan altıgenın çapı 40 mm civarında :).. ya göbeği küçültecen yada 30 ve 40 mm çaplı dişli yerine buyuk çaplı dişli kullanacan...
Abi o zaman 70 mm-90mm 60mm-100mm tasarlarsak o altıgeni kullanmak zorundayım.

1 Adet 70 mm
1 Adet 90mm
1 Adet 100mm
1 Adet 60mm

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular