CNC DAİRE ÇİZİMİ

ROUTER-CNC

Paylaşımcı üye
Arkadaşlar daire çizdiginde herşey tamam ama frezenin baslayıp bittigi noktada ufak bir iz kalıyor
Freze takım çapı kadar ilerleyip öyle işlemi bitir dene bilirmi boyle birsey varmı artcam pro 8 de olusturup mach3 te işliyorum

İşin Mach3 tarafını bilmiyorum ama anladığım kadarıyla (genel olarak) son olarak finish yaptırmak gerekiyor. Veya feedrate'i düşük tutmak da bir çözüm olabilir.

İşlenmiş ürün fotoğrafı varsa koyarsan daha fazla yardımcı olabiliriz...

Finish icin cam kisminda nasil islem yapiliyor. Yani bir daire ici bosalyma var ise o zaman ilk islemde rought gecis yapacaksiniz. Uygun uc ve hareket hizi belirlediniz. Sonra bunu ulasmasi gecen capin bir miktar altinda birak ( ornegin 1mm ) gibi bir islem mi yapiliyor.

Tüm camlerde finish yapabilirsiniz. Genelde metal işlerinde kullanılır. Ahşap işlerinde pek kullanılmaz. Çok özel ahşaplarda yada özel işlerde kullanılır. Maliyeti çok artırır. Eğer çok hassas iş yapmayacaksanız yada yüzey pürüzlüğü o kadar önemli değilse (Bence) gereksiz.

Hafta sonu bidaha deniyim sizinle resimlerini paylasıyım
Ozaman daha iyi olur

Arkadaşlar daire çizdiginde herşey tamam ama frezenin baslayıp bittigi noktada ufak bir iz kalıyor
Freze takım çapı kadar ilerleyip öyle işlemi bitir dene bilirmi boyle birsey varmı artcam pro 8 de olusturup mach3 te işliyorum
artcam da bu işi yapabilirsiniz. profilleme bölümünde giriş çıkış hareketi seçeneğini aktif etmeniz yeterli.seçenekler karşınıza çıkacaktır.

artcam da bu işi yapabilirsiniz. profilleme bölümünde giriş çıkış hareketi seçeneğini aktif etmeniz yeterli.seçenekler karşınıza çıkacaktır.

Bu dediginiz final pass thickness mi ustam
20140621_105222.jpg20140621_105203.jpg20140621_105137.jpg
Bu şekilde bir ürün cıkıyor anlamadım yardımlarınızı bekliyorum

Ya eksenlerden birinde boşluk var yada Camde sıkıntı var. kesimler tam daire falan değil izde normal değil.
G-code koyarsan nerde sıkıntı olduğu çıkar meydana... Bu iş başlama bitişle olacak bişey değil...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri